شنبه 5 خرداد 1397 - 4:46
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

گرگ‌سالي نقد عمومي مي‌شود

آماده‌سازي دهمين «كتاب حبيب» با نگاهي تازه به مرحوم اميرحسين فردي

دهمين كتاب شهيد حبيب غني‌پور با رويكرد بررسي آثار و نقش امير‌حسين فردي در ادبيات و مطبوعات كودك و نوجوان ايران توليد و منتشر مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي به نقل از مهر، ناصر نادري، سردبير دهمين كتاب شهيد حبيب غني‌پور با اشاره به انتشار اين كتاب همزمان با سيزدهمين جشنواره ادبي شهيد غني‌پور گفت: اين كتاب امسال در دو بخش تهيه مي‌شود كه بخش نخست آن به سبك همه سال به جشنواره، جلسات داوري و نقد آثار برگزيده سال گذشته اختصاص دارد و بخش دوم و ويژه كتاب امسال نيز به موضوع مرحوم اميرحسين فردي اختصاص پيدا مي‌كند.

وي افزود: سعي داريم در بخش دوم از اين كتاب شخصيت ادبي مرحوم فردي را به عنوان يكي از چهره‌هاي شاخص روزنامه‌نگاري و ادبيات كودك و نوجوان به شكلي تازه معرفي كنيم و نقش او را در هدايت نسل كودك و نوجوان امروز ايران در اين كتاب به بررسي بنشينيم.

نادري افزود: بخشي از يادداشت‌هاي روزانه مرحوم فردي كه به كوشش فرزندش تدوين و گردآوري شده است نيز در اين كتاب منتشر خواهد شد و در كنار آن گزيده‌اي از سخنراني‌ها و يادداشت‌هاي او را نيز در اين كتاب خواهيم آورد. البته در كنار آن بازتاب درگذشت وي در رسانه‌ها نيز در اين كتاب منعكس خواهد شد.

سردبير دهمين كتاب شهيد حبيب غني‌پور در ادامه با اشاره به رمان گرگ‌سالي گفت: قرار گذاشتيم تا تمام شاگردان و اعضاي شورا نويسندگان مسجد پس از مطالعه كتاب گرگ‌سالي يادداشت و نقدي بر اين رمان نوشته و در نشستي صميمانه در مسجد جوادالائمه آن را بيان كنند و ماحصل آن در يك نشست نقد گروهي بيان شده و خروجي آن نيز در كتاب شهيد غني‌پور امسال منتشر شود.

سه‌شنبه 19 شهريور 1392 - 10:13
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری