جمعه 31 فروردين 1397 - 3:39
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

دهمين «کتاب حبيب» با رويکرد بررسي آثار و نقش امير‌حسين فردي منتشر مي شود

دهمين کتاب شهيد حبيب غني‌پور با رويکرد بررسي آثار و نقش امير‌حسين فردي در ادبيات و مطبوعات کودک و نوجوان ايران توليد و منتشر مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، ناصر نادري، سردبير دهمين کتاب شهيد حبيب غني‌پور با اشاره به انتشار اين کتاب همزمان با سيزدهمين جشنواره ادبي شهيد غني‌پور گفت: اين کتاب امسال در دو بخش تهيه مي‌شود که بخش نخست آن به سبک همه سال به جشنواره، جلسات داوري و نقد آثار برگزيده سال گذشته اختصاص دارد و بخش دوم و ويژه کتاب امسال نيز به موضوع مرحوم اميرحسين فردي اختصاص پيدا مي‌کند.

وي افزود: سعي داريم در بخش دوم از اين کتاب شخصيت ادبي مرحوم فردي را به عنوان يکي از چهره‌هاي شاخص روزنامه‌نگاري و ادبيات کودک و نوجوان به شکلي تازه معرفي کنيم و نقش او را در هدايت نسل کودک و نوجوان امروز ايران در اين کتاب به بررسي بنشينيم.

نادري افزود: بخشي از يادداشت‌هاي روزانه مرحوم فردي که به کوشش فرزندش تدوين و گردآوري شده است نيز در اين کتاب منتشر خواهد شد و در کنار آن گزيده‌اي از سخنراني‌ها و يادداشت‌هاي او را نيز در اين کتاب خواهيم آورد. البته در کنار آن بازتاب درگذشت وي در رسانه‌ها نيز در اين کتاب منعکس خواهد شد.

سردبير دهمين کتاب شهيد حبيب غني‌پور در ادامه با اشاره به رمان گرگ‌سالي گفت: قرار گذاشتيم تا تمام شاگردان و اعضاي شورا نويسندگان مسجد پس از مطالعه کتاب گرگ‌سالي يادداشت و نقدي بر اين رمان نوشته و در نشستي صميمانه در مسجد جوادالائمه آن را بيان کنند و ماحصل آن در يک نشست نقد گروهي بيان شده و خروجي آن نيز در کتاب شهيد غني‌پور امسال منتشر شود.

دوشنبه 18 شهريور 1392 - 12:4
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری