شنبه 5 خرداد 1397 - 16:38
پربازديدترين اخبار از استان
گيلان
  • هيچ خبري موجود نيست

سبك زندگي رضوي بايد با ابزارهاي نوين و كارآمد براي جوانان تبيين شود

معاون فرهنگي تبليغات اسلامي گيلان با بيان اينكه سبك زندگي رضوي به جوانان به طور كامل معرفي شود، بيان داشت: مباحث معرفتي و ديني به صورت علمي و كاملا ريشه‌اي با ابزارهاي نوين و كارآمد براي جوانان تبيين شود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي گيلان، حجت‌الاسلام سيد حسين گلميرزاده، 13 شهريور 92 در گفت‌وگو با خبرگزاري قرآن شعبه گيلان با اشاره به حضور كاروان خدام حرم امام رضا(ع) در استان گيلان، اظهار كرد: حضور خادمان حرم امام رضا(ع) در استان‌ها پيام هاي معنوي بسياري را به دنبال دارد.

وي با بيان اينكه پيام‌هاي معنوي حضور خدام حرم امام رضا(ع) بايد به درستي ابلاغ شود، افزود: دستورالعمل‌هاي درست زندگي به واسطه گفتار و رفتار امام رضا(ع) در احاديث به جا مانده از آن حضرت براي مردم بازگو شود.

معاون فرهنگي، پژوهشي و آموزشي اداره کل تبليغات اسلامي گيلان با بيان اينكه ترويج و نهادينه‌سازي فرهنگ رضوي تحول در همه ابعاد را به دنبال دارد، تصريح كرد: اصول امام رضا(ع) به عنوان سبك زندگي رضوي مقتضاي زماني ندارد و در هر زمان و دوره‌اي كاربرد خاص خودش را دارا است.

وي با اشاره به اينكه پيام‌هاي معنوي خدام حرم امام رضا(ع) تنها به پخش نذورات و تبركات محدود نشود، گفت: حضور خدام نبايد جنبه تشريفاتي داشته باشد، بلكه الگوهاي درست زندگي و رفتاري ايشان براي ديگران بازگو و تبيين شود.

حجت‌الاسلام گلميرزاده با بيان اينكه بايد سبك زندگي رضوي را به طور كامل به جوانان بشناسانيم، عنوان كرد: هدايت و راهبري معنوي جوانان به سمت معنويات و الگوهاي ديني بايد مورد توجه قرار گيرد؛ لذا مباحث معرفتي و ديني به صورت علمي و كاملاً ريشه‌اي با ابزارهاي نوين و كارآمد براي جوانان تبيين شود.

وي دهه كرامت را فرصتي مغتنم براي اشاعه فرهنگ رضوي دانست و يادآور شد: در ايام پربركت دهه كرامت كه از ولادت حضرت معصومه(س) آغاز و با ولادت امام رضا(ع) خاتمه مي‌يابد به راحتي مي‌توان حال و هواي معنوي و عطر دل‌انگيز امام رضا(ع) را استشمام كرد.

معاون فرهنگي تبليغات اسلامي گيلان امام رضا(ع) را الگوي بارز در ظلم‌ستيزي سياسي دانست و ادامه داد: فرهنگ ارزشمند رضوي داراي مؤلفه‌هاي پربار مختلفي است كه بايد از ظرفيت‏ هاي مردمي در ترويج اين فرهنگ ارزشمند به طور كامل بهره گرفته شود.

وي با بيان اينكه مفاهيم سازنده دهه كرامت يادآور بسياري از مطالب عالي و ارزشمند است، تاکيد کرد: ترويج و تعميق معارف اهل بيت(ع) به خصوص معارف و سيره رضوي در برنامه‌هاي مختلف دهه كرامت مورد توجه قرار گيرد.

اين مقام مسئول، راه و روش زندگي ائمه معصومين(ع) را راه سعادت و نجات بشريت دانست و خاطرنشان كرد: آموزه‌هاي ديني و ارزش‌هاي اسلامي به عنوان الگوي مردم و خصوصا نسل جوان قرار گيرد.

شنبه 16 شهريور 1392 - 9:20
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری