جمعه 4 خرداد 1397 - 8:0
پربازديدترين اخبار از استان
آذربايجان غربي
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري مراسم سوگواري به مناسبت شهادت امام صادق (ع) در مياندوآب

کارشناس امور فرهنگي اداره تبليغات اسلامي مياندوآب، از برگزاري مراسم سوگواري به مناسبت شهادت امام جعفر صادق (ع) دراين شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان آذربايجان غربي، اسحاق شيرزاد، روز سه شنبه 12 شهريور ماه سال جاري با اعلام اين خبر افزود: به همت اداره تبليغات اسلامي مياندوآب و با همکاري کانون مداحان اين شهرستان در سالروز شهادت جانسوز امام جعفر صادق (ع) مردم مومن و سوگوار اين ديار در قالب دسته هاي عزاداري، ارادت قلبي خود نسبت به اهل بيت (ع) را با زنجيرزني و سينه زني در خيابان هاي اصلي مياندوآب به نمايش گذاشتند.

وي ادامه داد: هيئت هاي مذهبي، عزاداري خود را از حوزه علميه امام رضا (ع) شروع و با عبور از خيابان ها و معابر اصلي در محل مسجد جامع مياندوآب تجمع کردند.

حجت الاسلام محمد جواد قهرماني امام جمعه مياندوآب در مسجد جامع و در جمع عزاداران ضمن عرض تسليت شهادت امام جعفر صادق (ع) اظهار داشت: امام صادق (ع) رئيس مذهب جعفري، بنيانگذار و پايه ريز دانشگاه عظيم جعفري در شهر مدينه بودند که قريب به چهار هزار نفر طالب علم در حضور ايشان کسب علم کرده به طوريکه هر يک از آنها بعدها از دانشمندان معرف و نام آور بلاد خويش شدند.

وي ادامه داد: آن حضرت در طول زندگي پرخير و برکت خود با برپايي کلاس هاي متعدد علمي و ديني، عظيم ترين انقلاب فکري، علمي و عقيدتي را بنيان نهاده که آثار آن بعد از هزار و سيصد سال هنوز هم بر تارک علوم و مذاهب مختلف اسلامي مي درخشد.

چهارشنبه 13 شهريور 1392 - 13:32
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری