جمعه 31 فروردين 1397 - 21:4
پربازديدترين اخبار از استان
آذربايجان غربي
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري مراسم سوگواري به مناسبت شهادت امام جعفرصادق (ع) در اروميه

کارشناس تشکل هاي ديني اداره کل تبليغات اسلامي استان آذربايجان غربي، از برگزاري مراسم سوگواري به مناسبت شهادت امام جعفرصادق (ع) در اروميه خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان آذربايجان غربي، ارکان اسلامي، روز سه شنبه 12 شهريور ماه سال جاري با اعلام اين خبر افزود: به مناسبت گراميداشت سالروز شهادت رئيس مذهب شيعه، جعفر آل محمد (ص)، امام صادق (ع) مراسم سوگواري با حضور جمع کثيري از روحانيون و اعضاي هيئات مذهبي اروميه با سخنراني حجت الاسلام رحيمي امام جمعه ابهر در محل مسجد حاجي خان اين اداره برگزار شد.

حجت الاسلام سيد محمد فخري مديرکل تبليغات اسلامي استان آذربايجان غربي در ابتداي اين مراسم ضمن عرض خير مقدم و تسليت شهادت امام جعفرصادق (ع) اظهار داشت: در زمان امامت امام صادق (ع) دستگاه حکومت ظلم و جور با ايجاد تفرقه بين مسلمين تلاش داشت زعامت آن امام را به چالش کشيده و مسلمين را از همراهي با امام صادق (ع) دور نگه دارد. دشمنان در آن دوران به امامت واقعي و علم و دانش بي انتهاي امام پي برده و وجود ايشان را براي ادامه حکومت جابرانه خويش تهديدي جدي مي ديدند، بر اين اساس با به راه انداختن حرکت هاي انحرافي سعي در مخدوش کردن چهره امام صادق (ع) و تضعيف اسلام ناب و واقعي را داشتند که در زمان کنوني نيز شاهد تکرار تاريخ و حرکت هاي تفرقه افکنانه و کشتار مسلمان به دست حکومت هاي به ظاهر اسلامي در منطقه هستيم.

وي ادامه داد: در اين برهه حساس ايستادگي، روشنگري و نقش علما در عقيم گذاشتن توطئه هاي دشمنان مي تواند نقش کليدي و مهمي را ايفا کند.

حجت الاسلام رحيمي نيز در ادامه جلسه بيان داشت: تمامي اعمال ما در روز قيامت با ترازوي اهل بيت (ع) سنجيده خواهد شد پس بايد طوري عمل کنيم که در فرداي قيامت شرمنده اهل بيت عصمت و طهارت (ع) نباشيم، خصوصاً در زمان کنوني که استکبار جهاني به اسم کمک به اسلام و قرآن و با تطميع سران خود فروخته کشورهاي اسلامي منطقه مرتکب فجيع ترين جنايات بشري در بلاد اسلامي شده و با جسارت هرچه تمام تر بر اعمال ددمنشانه و ننگين خود افتخار مي کنند. وظيفه ما علما در اين زمان بيشتر و سنگين تر از هر زماني ديگري بوده و افشاگري، بيداري، آگاهي بخشي و تهييج افکار عمومي بايد از اولويت هاي کاري ما باشد.

گفتني است، اين مراسم با مداحي و مرثيه سرايي تعدادي از مداحان در سوگ شهادت امام ششم شيعيان به پايان رسيد.

چهارشنبه 13 شهريور 1392 - 13:32
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری