جمعه 31 فروردين 1397 - 21:4
پربازديدترين اخبار از استان
مازندران
  • هيچ خبري موجود نيست

مراسم سوگواري سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) در سيمرغ برگزار شد

مراسم سوگواري سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) با حضور امام جمعه ، فرماندار ، مسئول اداره تبليغات اسلامي شهرستان سيمرغ و جمع كثيري از عاشقان و شيفتگان در دفتر امام جمعه اين شهرستان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي مازندران ، حجت الاسلام عيسي اسماعيلي در اين مراسم كه روز دوشنبه 11 شهريور ماه 92 برگزار شد ، درخصوص مناقب و فضائل حضرت امام جعفر صادق (ع) سخناني بيان داشت و گفت : امام صادق (ع) مسجـد پيامبر را در مدينه مـحـل تـدريـس خود قرار داد و مردم دسته دسته از دور و نزديک به آن جا مـي شتافتند و سـوالات گوناگـون خـود را مطرح و جـواب لازم را دريافت مـي کردند .

مبلغ برجسته اداره تبليغات اسلامي شهرستان سيمرغ افزود : آن حضرت با رفتارکريمانه و خلق و خوي الهي خود بسياري از افراد را به راه صحيح هدايت كرد ، به گونه اي که پيروان ديگر مکاتب واديان نيز زبان به مدح آن حضرت گشودند .

وي به ويژگي هاي عصر آن حضرت اشاره و اظهار داشت : عصر امام صادق (ع) همزمان با دو حکومت مرواني و عباسي بود که انواع تضييق ها و فشارها بر آن حضرت وارد مي شد بارها او را بدون آن که جرمي مرتکب شود ، به تبعيد مي بردند ، ازجمله يک بار همراه پدرش به شام و بار ديگر در عصر عباسي به عراق رفت .

گفتني است در ادامه اين مراسم مداحي و مرثيه سرائي انجام شد و حاضرين در سوگ شهادت امام جعفر صادق (ع) به عزاداري پرداختند .

چهارشنبه 13 شهريور 1392 - 13:21
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری