سه‌شنبه 1 خرداد 1397 - 18:36
پربازديدترين اخبار از استان
سيستان و بلوچستان
  • هيچ خبري موجود نيست

مراسم سوگواري شهادت امام صادق (ع) درنيكشهر برگزار شد

همزمان با سالروز شهادت ششمين اختر تابناک امامت و ولايت حضرت امام جعفرصادق (ع) مراسم سوگواري و عزاداري در مسجد الزهرا (س) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي سيستان وبلوچستان، همزمان با سالروز شهادت ششمين اختر تابناک امامت و ولايت حضرت امام جعفرصادق (ع) مردم مومن نيكشهر با برپايي مراسم عزاداري و سوگواري ، ارادات خود را به خاندان اهل بيت (ع) نشان دادند.

در اين مراسم حجت‌الاسلام بولاغ سرپرست اداره تبليغات اسلامي پيرامون شخصيت امام صادق(ع) گفت: از اين جهت به امام صادق (ع) صادق مي گفتند كه هر چه مي گفت راست و درست بود و فضيلت او بسيار مشهور بود و داراي قلبي روشن به نور الهي و در احسان و انفاق به نيازمندان مانند اجداد خود بود و با كمال تواضع با نهايت مناعت طبع كار هاي خود را شخصا انجام مي داد و مي فرمود : اگر در اين حال پروردگار خود را ملاقات كنم خوشوقت خواهم بود زيرا به عرق جبين آذوقه و معيشت خود و خانواده ام را تامين مي نمايم.

وي در ادامه تصريح كرد: امام صادق(ع) در سطح علمي با همه مشاجره و مباحثه کـرد و خط افکارشان را بـراي ملت اسلام افشا نمـود و از طـرف ديگـر با تلاشهاي خستگـي ناپذير، مفاهيـم عقيدتـي و احکام شريعت را منتشر ساخت تـوده هاي عظيـم دانشمندان را به منظورآمـوزش مسلمانان مجهز ساخت و امام صادق(عليه السلام) مسجـد پيامبر را درمدينه مـحـل تـدريـس خـويش قرار داد و مردم دسته دسته از دور و نزديک به آنجا مـي شتافتند و سـوالات گوناگـون خـود را مطرح و جـواب لازم را دريافت مـي نمـودند.

سرپرست اداره تبليغات اسلامي نيكشهر تصريح كرد: امام صادق (ع) بر اثر توطئه هاي منصور عباسي در سال 148 هجري مسموم و به شهادت رسيد و در قبرستان بقيع مدفون شد و پس از ايشان مقام امامت بنا به امر خدا به امام موسي كاظم (ع) منتقل گرديد.

در اين مراسم مداحان اهل بيت (ع) به مرثيه سرايي و مداحي پرداختند و عزاداران در ماتم آن امام همام اشك ماتم ريختند.

چهارشنبه 13 شهريور 1392 - 13:16
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری