پنجشنبه 23 مرداد 1399 - 19:17
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

مسئول امور فرهنگي دفتر نمايندگي فرهنگي تبليغات اسلامي الموت شرقي:

بايد فرهنگ عاشورا را به جهان بشناسانيم

مسئول امور فرهنگي دفتر نمايندگي فرهنگي تبليغات اسلامي الموت شرقي گفت:بايد فرهنگ عاشورا را به جهان بشناسانيم.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين،حسين قاسمي مسئول امور فرهنگي دفتر نمايندگي فرهنگي تبليغات اسلامي الموت شرقي،12شهريور ماه 92 در گفتگويي با بيان اينكه عاشورا تنها يك حادثه تاريخي نيست افزود:بايد فرهنگ عاشورا را به جهان بشناسانيم.

وي در ادامه به تحريفات صورت گرفته توسط صهيونيست ها و کفار در حادثه عاشورا اشاره کرد و افزود:تحريف در فرهنگ كربلا تنها با هدف ضربه زدن به مذهب شيعه و ارزش هاي آن صورت مي گيرد.

قاسمي اضافه كرد: در اين زمينه شهيد مطهري در كتابي تحت عنوان تحريف هاي عاشورا به مسائل مختلفي اشاره و نسبت به روشنگري مسلمانان اقدام كرده كه همه ما به خصوص جامعه فعالان فرهنگي بايستي نسبت به عمل به آن اقدام كنند.

وي تصريح کرد:فعالان فرهنگي بايد ضمن گسترش دادن فرهنگ عاشورايي، سعي كنند به مسئله قيام اباعبدالله الحسين(ع) كه همان مسئله امر به معروف و نهي از منكر است اهتمام ورزند.

قاسمي ادامه داد:نبايد تصور كنيم كه راه‌اندازي يك هيئت و يا يك دسته سينه زني در ماه محرم نهايت تعهد نسبت به عاشورا است تنها زماني ميتوانيم ادعا کنيم که وظايف خود را به خوبي انجام داده ايم که از طريق رسانه ها معنا بلند فرهنگ عاشورا را به تمام جهان منتقل كنيم.

چهارشنبه 13 شهريور 1392 - 9:29
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری