سه‌شنبه 29 خرداد 1397 - 14:54
پربازديدترين اخبار از استان
اردبيل
  • هيچ خبري موجود نيست

مراسم سوگواري سالروز شهادت امام صادق (ع) در گرمي

مراسم سوگواري سالروز شهادت امام صادق (ع) با همکاري اداره تبليغات اسلامي گرمي در اين شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي اردبيل، حجت الاسلام صفري در مراسم سوگواري سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) در سخناني با اشاره به حديث ثقلين گفت: بر مبناي اين حديث نبوي، لازمه بهره مندي از معارف قرآن کريم، تمسک به اهل بيت (ع) و تنها راه شناخت اهل بيت (ع) نيز آيات قرآن کريم است. اما متاسفانه در حالي که که پيامبر اکرم (ص) در بستر بيماري بودند، عده‌اي با تعبير انحرافي «حسبنا کتاب الله» در ميان دو امانت حيات بخش رسول اکرم(ص) جدايي افکنده و بناي انحرافي بزرگ در طول تاريخ اسلام را بنيان کرد.

وي در ادامه با تبيين ابعاد شخصيتي حضرت امام صادق (ع) گفت: با توجه به تشنج فضاي سياسي جهان اسلام در دوران سقوط امويان و ظهور عباسيان و رواج انديشه هاي انحرافي، امام صادق(ع) با شناخت اهميت موقعيت حساس جامعه اسلامي، يک نهضت اعتقادي و علمي گسترده برپا كردند که معرفي مذهب حقه شيعه و تربيت شاگردان زبده در رشته هاي مختلف علمي از ثمرات اين نهضت اسلامي بود.

گفتني است، اين مراسم با حضور اقشار مختلف مردم، در مسجد جامع گرمي برگزار شد که در ادامه با مداحي يکي از مداحان اهل بيت (ع) در سوگ شهادت امام صادق (ع) به عزاداري پرداختند.

چهارشنبه 13 شهريور 1392 - 8:49
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری