جمعه 1 تير 1397 - 12:0
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

تبيان زياد زحمت مي کشد

اميرمهدي زاده قهرمان ملي کاراته کار در گفتکوي اختصاصي با تارنماي فرهنگي اطلاع رساني تبيان ، اين سايت را «مجموعه اي که زياد زحمت مي کشد» ناميد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي،بخش ورزشي تبيان اين گفتگو را با قهرمان ملي کشور ترتيب داده است تا از حال و هواي زندگي يک قهرمان نيکوکار مطلع شود.

امير مهدي زاده در پاسخ به سوال «چگونگي شروع کاراته» مي گويد:«من از سال 79 کاراته را زير نظر استاد دباغيان آغاز کردم که يکي از بزرگترين و پهلوان پرور ترين مربيان کشورمان هستند. در حال حاضر ما چهار مدال طلاي جهان داريم که مهدي عموزاده 1996،حسين روحاني و جاسم ويشگاهي در سال 2006 و چهارمي را هم بنده با لطف خداوند و کمک هاي خانواده ام در مسابقات جهاني 2012 پاريس کسب کرده ام که مهدي عموزاده و من از شاگردان استاد دباغيان هستيم و اين نشان مي دهد اين مرد بزرگ براي کاراته کشورمان تلاش فراواني انجام داده اند و دو تن از قهرمانان جهان شاگردان اين مرد بزرگ هستند.

سالي که من به باشگاه ايشان رفتم چند سال اول آموزش هاي ابتدايي و مراحل اوليه را گذراندم اما پس از چند سال وارد دوران قهرماني شدم و استاد دباغيان با تمرينات و برنامه هاي منظم شان من را به سمت تيم ملي سوق دادند و بالاخره پس از چند دوره حضور در مسابقات استاني و کشوري در سال 89 به عضويت تيم ملي درآمدم و در بازيهاي آسيايي 2012 گوانگجو حاضر شدم اما متاسفانه نتوانستم در اين مسابقات مهم براي کشورم افتخار آفريني کنم اما در سال بعد توانستم در مسابقات آسيايي مدال برنز کسب کنم.»

قهرمان ملي کاراته با اشاره به نقش معنويات و توسل به ائمه در موفقيت هايش افزود:«من هر سه شنبه در مسجد جمکران حاضر خواهم بود. چون من ساکن قم هستم استاد دباغيان قبل از اينکه من را وارد ورزش قهرماني کند ما را به جمکران برد و گفت مسير قهرماني از اينجا خواهد بود. اين نوع تفکري که استاد دباغيان در من گذاشت باعث شد تا علاوه بر رشد در ورزش قهرماني در بعد معنوي نيز رشد و پيشرفت کنم و اين يکي از خصوصيت دباغيان بود.استاد دباغيان بارها ما بچه ها را مورد امتحان قرار مي داد.حتي شايد برايتان جالب باشد بدانيد استاد دباغيان در يکي از تمرين ها گفت براي قهرمان شد بايد بهاي زيادي بپردازي و بايد موهاي خود را کچل کني. خيلي از جوان ها حاضر هستند سر خود را بزنند اما موهايشان را نزنند اما من براي رسيدن به هدفم از چيزهاي کوچک گذشتم و توانستم هفت سال موهاي خود را کوتاه نگه دارم تا به قهرماني جهان برسم.»

هرمان جهان در مورد اهداي مدال به کودکان ايتام و بي سرپرست مي گويد:«من روز عيد فطر در خانه نشسته بودم و داشتم برنامه شهر ياکريم را نگاه مي کردم. ديدم مراسمي براي کمک به ايتام گذاشته شده است که خيرين استان دارند کمک مي کنند. ابتدا کمي متاسف شدم و با خودم گفتم پاداشي هم به ما ندادند که من هم بتوانم کمک کنم .

در همين حال ديدم يک زوج جوان حلقه نامزدي خود را براي کمک کردن به ايتام بخشيدند و من وقتي ديدم اين زوج از تمام چيز خود در زندگي مي گذرند تصميم گرفتم تا خود را به برنامه برسانم. شايد از لحاظ مالي شرايط مساعدي نداشته باشم اما تصميم گرفتم تا اين نشان با ارزش را در اين مسير خرج کنم. من مدال را در برنامه براي فروش گذاشتم که يک مرد خير مدال من را 70 ميليون خريدند و تقديم شد به کودکان بي سرپرست .»

وي سايت تبيان را موفق دانسته و از آن به عنوان «مجموعه اي که زياد زحمت مي کشد» ياد کرد.

اين گفتگو توسط رضا سيگاري براي بخش ورزشي تبيان تهيه شده و متن کامل آن در نشانيtebyan.net قابل مشاهده است.

شنبه 9 شهريور 1392 - 12:13
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری