دوشنبه 31 ارديبهشت 1397 - 3:55
پربازديدترين اخبار از استان
كرمانشاه
  • هيچ خبري موجود نيست

هدف هيئات مذهبي شناسايي و تربيت جوانان

امام جمعه قصرشيرين درگردهمايي هيئات مذهبي اين شهرستان گفت: هدف هيئات مذهبي شناسايي و تربيت جوانان است.

به گزارش روابط‌عمومي‌اداره‌كل‌تبليغات‌اسلامي‌كرمانشاه،حجت‌الاسلام علي ملکي امام جمعه قصرشيرين در مراسم گردهمايي هيئات مذهبي قصرشيرين که توسط اداره تبليغات اسلامي اين شهرستان برگزارشد گفت:هيئت به عنوان يک مکان مقدس به تعبير بزرگان محل رفت و آمد و عروج فرشتگان و ملائک بوده است و عزادارن نبايد بدون وضو وارد هيئت شوند.

امام جمعه قصرشيرين افزود: وظايف هيئت‌هاي مذهبي فقط در ايام ده روزه محرم خلاصه نمي‌شود بلکه بايد در امور فرهنگي، اجتماعي، سياسي و ديني فعال باشند و همچنين در مراسم و راهپيمايي‌ها حضور پررنگ خود را نشان دهند.

وي با اشاره به اينکه امام حسين(ع)براي اجراي امربه‌معروف و نهي‌ازمنکر قيام کرد افزود: اجراي امربه‌معروف و نهي‌ازمنکر يکي از وظايف اصلي هيئت‌هاي مذهبي است که مصداق عيني آن شرکت در نماز جمعه و جماعت است.

ملکي تصريح کرد:يکي از اهداف هيئت‌هاي مذهبي شناسايي و تربيت جوانان خلاق و پاک و استفاده از آنان براي خدمت‌گزاري به نظام به عنوان سربازان دين خدا است.

حجت‌الاسلام ملکي با اشاره به حديث مشهور هرکس امام زمان خود را نشناسد به مرگ جاهليت مرده است افزود:در هيئت‌هاي مذهبي علاوه بر آموزش مفاهيم قرآن و احکام دين بايد مسئله امام زمان شناسي براي مردم و جوانان تبيين و مطرح شود.

وي افزود:مي توان با تقويت محبت به ولايت و نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران در قلوب جوانان با تمام وجود در برابر دشمنان نظام ايستاد و توطئه‌هاي آنان راخنثي کرد.

گفتني است، اين مراسم 5 شهريور 92 درسالن جلسات فرمانداري قصرشيرين برگزارشد.

پنجشنبه 7 شهريور 1392 - 11:0
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری