دوشنبه 7 مهر 1399 - 3:50
پربازديدترين اخبار از استان
كردستان
  • هيچ خبري موجود نيست

استقبال گسترده مردم از برنامه هاي ماه مبارک رمضان در سنندج

رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان سنندج با اشاره به برگزاري محافل انس با قرآن كريم در رمضان المبارك امسال گفت : ماه رمضان ماه خودسازي و جهاد با نفس بود و برنامه هاي اجرا شده در اين ماه مورد استقبال مردم قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي کردستان، حجت الاسلام علي محسن منتشلو روز دوشنبه 5 شهريور ماه جاري اعلام كرد :ماه رمضان ماه خودسازي و جهاد با نفس است.تکريم ايام و ليالي و لحظات ارزشمند اين ماه مبارک ، مقدمه اي است براي بهره برداري هر چه بيشتر از فيوضات اين ماه گرانقدر و ذخيره اي براي ساير ايام سال كه همچنان از بركات معنوي اين ماه بهره مند باشيم.

وي با اشاره به اينكه از فيوضات اين ماه ، مي توان به همگرايي با افراد تهيدست، تقويت اعتماد به نفس و دوري از بسياري از گناهان اشاره کرد.در احاديث و روايات نيز بسيار به گراميداشت لحظات اين ماه و انجام اعمال مخصوص آن تأکيد شده است.

وي گفت: يکي از اعمال ويژه اين ماه مبارک ، قرائت قرآن کريم مي باشد.اين سنت در شهرستان سنندج همگام با ساير شهرهاي ايران اسلامي در مساجد و اماکن مذهبي و نيز در بسياري از مراکز قرآني اجرا شد.

وي افزود: مؤسسات و خانه هاي قرآن شهري و روستايي شهرستان سنندج نيز ، بعنوان تشکلهاي قرآني مردمي شهرستان ، همچون روال سالهاي پيشين اقدام به برگزاري مراسم جزءخواني قرآن کريم ويژه ماه مبارک رمضان با حضور قاريان و مرتلين توانمند شهرستان کردند.

رئيس تبليغات اسلامي سنندج گفت: در اجراي اين برنامه که رمضان امسال نيز ر مساجد و مؤسسات برگزار شد هر روز يک جزء قرآن کريم ، ( جزء مربوط به آنروز) در جلسه ختم ميشد.حضور پرشور و سرشار از اشتياق برادران و خواهران ارجمند روزه دار و قرآن دوست در برنامه هر روز جزءخواني ، و نيز فضاي بسيار معنوي و پر فيضي که از برکت آيات نوراني قرآن کريم در ماه سراسر خير رمضان ، ايجاد شده بود زمينه مساعدي را براي مجريان جزء خواني فراهم نموده بود که بتوانند با اجراي برنامه ها ي جانبي در ضمن بعضي از جلسات ، بر غناي محتوايي جلسه بيشتر افزوده و نهايتاً اجراي آن برنامه ها نيز استقبال و پذيرش موفق و خاص خود را در پي داشت.

وي اضافه کرد: از جمله اين برنامه ها اجراي اذان هر روز توسط يکي از قاريان حاضر در مجلس ، اقامه نماز عصر بصورت جماعت،سخنراني و تفسير سوره مبارکه لقمان ( با توجه به محتواي اخلاقي و نکات تربيتي موجود در سوره )، پاسخگويي به سؤالات شرعي و احکام، قرائت دعاي ختم در پايان هر روز.، اجراي مداحي و تواشيح در پايان هر روز توسط گروه هاي مولودي خواني و تواشيح ، برگزاري مراسم احياء در ليالي مبارکه قدر در مسجد جامع شهرستان سنندج است.

وي بيان کرد: در برخي از محافل جزءخواني اين شهرستان ، به دليل استقبال وافر و ازدحام جمعيت و نيز با هدف برگزاري منظم و با برنامه مراسم و نيز جهت برقراري نظم در قسمت خواهران و برادران به طور جداگانه ، رابطين و انتظامات خواهر ( براي قسمت خواهران ) و رابطين و انتظامات برادر ( بر اي قسمت برادران ) جداگانه پيش بيني شده بود.

حجت الاسلام منتشلو در پايان افزود: اميد است اجراي چنين برنامه هايي موجبات حضور پرشور جوانان و بانوان را در عرصه فعاليتهاي قرآني بيش از پيش فراهم نموده و گامي مؤثر در جهت تبليغ و ترويج شعائر ارزشمند دين مبين اسلام باشد.

چهارشنبه 6 شهريور 1392 - 13:38
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری