پنجشنبه 31 خرداد 1397 - 3:14
پربازديدترين اخبار از استان
كردستان
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري جلسه کميته ستاد ساماندهي شئون با موضوع آسيب شناسي عزاداري هاي ماه محرم در کردستان

نخستين کميته ويژه ستاد ساماندهي شئون فرهنگي استان کردستان با موضوع آسيب شناسي عزاداري هاي ماه محرم در سنندج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي کردستان، نخستين کمته ويژه ستاد ساماندهي شئون با موضوع آسيب شناسي عزاداري هاي ماه محرم در استان کردستان با حضور نماينده ولي فقيه استان کردستان، نمايندگان و دستگاه هاي مرتبط در استان برگزار شد.

مديرکل تبليغات اسلامي استان کردستان 4 شهريور ماه جاري در اين کميته با تشريح دستور کار جلسه اظهار کرد: عزاداري هاي ماه محرم به عنوان آيين ويژه و مقدس ديني و اهل بيتي بايد منطبق بر شئون آن بزرگواران و در نظر گرفتن شرايط روز و مراقبات لازم باشد.

حجت‌الاسلام مسعود صفي ياري با اشاره به فعاليت حدود 600 هيئت مذهبي در کردستان افزود: در اغلب مراسم هيئات با رعايت شانيت و حدود شرعي و اخلاقي به عزاداري مي پردازند و تنها هيئات انگشت شماري هستند که بدون توجه به موازين مورد تاکيد علما و مراجع با رويکرد تحريفي عزاداري مي کنند.

وي يادآور شد: با توجه به ضرورت پالايش عزاداري ها از انحرافات و تحريف ها و با توجه به تاکيد مقام معظم رهبري و مراجع معظم بر سالم سازي فضاي عزاداري، ستاد ساماندهي شئون مناسبت هاي مذهبي استان کردستان اين موضوع را در دستور کار خود قرار داده است.

نماينده ولي فقيه استان کردستان نيز با تاکيد بر توسعه گسترش کمي و کيفي مراسم در محافل عاشورايي بر تقويت جنبه هاي معنوي و محتوايي مراسم تاکيد کردو آگاهي بخشي و بصيرت افزايي مسئولان هيئات مذهبي و مداحان اهل بيت و همچنين توجيه مناسب مبلغين و سخنرانان را يک ضرورت دانست.

حجت‌الاسلام والمسلمين حسيني شاهرودي همچنين بر برنامه ريزي جدي و هدفمند و قاطع بر رفع آسيب ها و انحرافات و تحريفات از مراسم عزاداري تاکيد کرد.

در اينجلسه اعضا به بيان نقطه نظرات و ديدگاه هاي خود پرداختند.

چهارشنبه 6 شهريور 1392 - 11:14
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری