پنجشنبه 16 مرداد 1399 - 5:20
پربازديدترين اخبار از استان
كردستان
  • هيچ خبري موجود نيست

تاکيد مديرکل تبليغات اسلامي کردستان بر پيگيري حرمت شکني هاي ماه رمضان

مديرکل تبليغات اسلامي استان کردستان با اشاره به اينکه از کنار حرمت شکني هاي ماه مبارک رمضان در اين استان نبايد به سادگي گذشت، بر پيگيري حرمت شکني هاي اين ماه مبارک تاکيد کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي کردستان، حجت‌الاسلام مسعود صفي ياري در جلسه ستاد شئون فرهنگي در مناسبت هاي ديني که با موضوع بررسي آسيب هاي ماه مبارک رمضان برگزار شد، اظهار کرد: عليرغم برکات و نورانيت و فضايل بي شمار ماه مبارک رمضان و سفارشات اکيد قرآن کريم و مضامين ديني به تکريم اين ماه مبارک متاسفانه طي چند سال اخير شاهد نوعي اباحه گري و کج دهني به اين ماه مبارک در سطح استان به ويژه شهرستان سنندج بوديم که امسال حرمت شکني ماه مبارک بسيار گسترده تر و اين آسيب جدي را نمايان ساخت.

وي افزود: در جلسات ستاد قبل از ماه رمضان تذکرات لازم به دستگاه هاي ذيربط داده شده بود اما متاسفانه کم کاري ها و بي تفاوتي ها راه را براي تعرض آشکار به حکم قرآني روزه هموارتر کرد و شاهد تظاهر به روزه خواري در عرصه هاي مختلف بوديم.

رئيس ستاد شئون استان کردستان يادآور شد: نمايشگاه ضيافت که بايد با مديريت و نظارت حاکميت برگزار مي شد براي چندمين سال متوالي تبديل به نمايشگاه تظاهر به روزه خواري شد و مسئولان هم به سادگي از کنار آن گذشتند.

مديرکل تبليغات اسلامي کردستان يادآور شد: در برخي از مدارس آموزش و پرورش که برنامه فوق العاده داشتند و متاسفانه عنوان مقدسي هم به يدک مي کشند عرصه بر دانش آموزان روزه دار تنگ شده بود و روزه خواري آشکار و عرضه خوراکي به صورت کاملا عادي صورت مي گرفت.

حجت‌الاسلام صفي ياري بيان کرد: مقرر شده بود دستگاه هاي ذيربط ضمن فضاسازي محيطي مسافرين را به مکان هاي مشخصي هدايت کنند تا حرمت ماه مبارک رمضان بيش از اين شکسته نشود اما متاسفانه اين کار هم به صورت کامل صورت نگرفت و روزه خواري مسافرين هم مزيد بر علت شد.

وي با تشکر از استاندار کردستان در خصوص اصلاحيه ساعات اداري و اهتمام به برگزاري نمازهاي جماعت در ماه مبارک رمضان گفت: اي کاش مديران استان نيز با تاسي از استاندار وظايف خود را در حوزه ماه مبارک رمضان بخوبي انجام مي دادند.

مديرکل تبليغات اسلامي استان کردستان با اشاره به اينکه روزه خواري از نظر شرعي حرام است و از نظر قانون هم ارتکاب به حرام به صورت علني جرم تلقي مي شود، ضمن تقدير از نيروي انتظامي گفت: مراجع قضايي بايد در خصوص کوتاهي هاي صورت گرفته جوابگو باشند.

حجت الاسلام صفي ياري بيان کرد: بهانه گيري، فرافکني و از زيربار مسئوليت شانه خالي کردن در شان مدير نظام اسلامي نيست و همه بايد با تمام توان با اباحه گري و تعرض به احکام شرعي مقابله کنند.

وي يادآور شد: ستاد شئون استان موارد را تا حصول نتيجه پيگيري خواهد کرد و نتايج را به اطلاع عموم خواهد رساند.

چهارشنبه 6 شهريور 1392 - 10:45
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری