دوشنبه 4 تير 1397 - 4:58
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

کابينه از نگاه تبيان

تارنماي فرهنگي اطلاع رساني تبيان همزمان با هفته دولت در گزارشي با عنوان «هر چه بايد درباره مردان روحاني دانست»، وزراي کابينه دولت تدبير و اميد را معرفي کرد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي،بخش سياسي موسسه تبيان اين گزارش را بر اساس سابقه فعاليت و برنامه ارائه شده توسط وزرا تهيه کرده است.

در اين گزارش آمده است:«در حالي که مجلس پس از چهار روز بررسي صلاحيت کابينه يازدهم، ‌بالاترين رأي را به طيب‌نيا وزير اقتصاد و کمترين رأي را به ميلي‌منفرد وزير پيشنهادي علوم داد، بررسي ‌آخرين وضعيت، برنامه‌ها و سوابق دولتمردان روحاني در اولين روز کاري آنها منتشر مي‌شود.حسن روحاني بعد از مراسم تنفيذ و در روز تحليف اسامي 18 وزير پيشنهادي خود را به مجلس شوراي اسلامي جهت کسب راي اعتماد معرفي کرد که در نهايت نمايندگان مردم در خانه ملت پس از چهار روز بررسي به 15 وزير از 18 وزير پيشنهادي رئيس جمهور دولت يازدهم راي اعتماد داد.

آقايان جعفر ميلي منفرد، محمد علي نجفي، وزاري پيشنهادي آموزش علوم و تحقيقات و آموزش و پرورش وزرايي بودند که به دليل مطرح شدن برخي مطالب مبني بر حضور آنها در فتنه 88 و عدم دفاع مناسب راي اعتماد کسب نکردند و البته برخي ديگر از وزراي پيشنهادي نيز کم‌تر از 200 راي کسب کردند.

مسعود سلطاني‌فر وزير پيشنهادي ورزش و جوانان نيز به دليل نداشتن سابقه قابل توجه ورزشي نتوانست از نمايندگان مردم در خانه ملت راي اعتماد بگيرد.کسب بالاترين راي اعتماد توسط طيب‌نيا وزير اقتصاد نيز بيانگر پيشينه‌ راي بود که مردم در روز 24 خرداد به آقاي روحاني دادند تا ضمن خلق يک حماسه سياسي کشور در مسير تولد يک حماسه اقتصادي قرار گيرد.»

يادآور مي شود بخش سياسي با انتشار ويژه نامه «قفل ملت و کليد دولت» هفته دولت را گرامي داشته است.

علاقه مندان مي توانند براي بازخواني اين ويژه نامه به نشاني tebyan.net مراجعه کنند.

چهارشنبه 6 شهريور 1392 - 9:32
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری