سه‌شنبه 1 خرداد 1397 - 18:15
پربازديدترين اخبار از استان
گيلان
  • هيچ خبري موجود نيست

جذب حداكثري جوانان به مساجد بايد اولويت فعاليت ائمه جماعت باشد

رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان تالش، امام جماعت را محور اصلي مسجد دانست و گفت: انجام فعاليت هاي جنبي و در عين حفظ شئونات مسجد مي تواند باعث جذب مخاطبين بيشتر شده تا به سمت جذب حداكثري جوانان حركت كرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي گيلان، حجت الاسلام عباس صباحي سوم شهريور 92 در گفت‌وگو با خبرگزاري قرآن شعبه گيلان مساجد را به عنوان مهم ترين پايگاه و جايگاهي كه در انديشه ديني ما از گذشته تا كنون مورد توجه بوده است، عنوان كرد.

وي با بيان اينكه مساجد همواره به عنوان يك پايگاه مهم فرهنگي، اجتماعي، سياسي و توحيدي مطرح بوده اند، افزود: امروز هم بايد مسجد را به عنوان مهم ترين نهاد فرهنگي و ديني كشور تقويت كنيم و كاركرد گذشته آن را مجدداً احيا كنيم.

اين کارشناس حوزه دين با اشاره به اينكه انقلاب اسلامي از مسجد شروع شد و مسجد به عنوان مولودگاه انقلاب اسلامي بود، تصريح كرد: اين مساجد بودند كه انديشه متعالي انقلاب اسلامي را ترويج داده و توانستند در سطح جامعه آن را منتشر كنند.

وي با بيان اينكه امروز نهادهايي كه به نوعي در مسجد نقش دارند بايد نقش كليدي خود را بازي كنند، ادامه داد: طبق فرمايش و مطالبه مقام معظم رهبري كه فرموده اند «بايد مهندسي فرهنگي انجام بگيرد»، ما هم بايد نقش خود را در اين زمينه و در حوزه مسجد ايفا كنيم تا مسجد نقش واقعي خود را پيدا كند و بتواند تأثير خود را در عرصه حيات اجتماعي، فرهنگي و سياسي جامعه نشان دهد.

رئيس اداره تبليغات اسلامي تالش بيان كرد: مسجد را بايد به گونه اي آماده كرد كه حضور همه اقشار و گروه هاي سني به ويژه جوانان را به عنوان مهم ترين و اساسي ترين مخاطبين ما در عرصه فعاليت هاي فرهنگي ديني دربرگيرد.

وي با بيان اينكه مسجد، مكاني مهم و ارزشمند براي عملي ساختن ارزش‌‌هاي والاي اخلاقي و رفتاري در ابعاد گوناگون است، اضافه كرد: دشمنان اسلام از هر فرصتي براي تضعيف و ضربه زدن به اين مركز ثقل قدرت اسلام استفاده مي‌كنند

حجت الاسلام صباحي امام جماعت را به عنوان محور اصلي مسجد با جاذبه هاي تبليغي كه مي تواند داشته باشد دانست و يادآور شد: انجام فعاليت هاي جنبي و در عين حفظ شئونات مسجد مي تواند باعث جذب مخاطبين بيشتر شده و در اين راستا بايد با روش‌هايي كه به جذب جوانان كمك مي كند، به سمت جذب حداكثري حركت كرد.

اين مسئول فرهنگي در پايان خاطرنشان كرد: امروز دشمنان نظام و انقلاب پس از شكست در جنگ فيزيكي به جنگ نرم و تهاجم عليه ارزش‌ها و باورهاي ديني روي آورده‌اند.

سه‌شنبه 5 شهريور 1392 - 11:16
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری