سه‌شنبه 6 خرداد 1399 - 14:32
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

گفتمان ديني در روستاي تخته جان برگزار شد

رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان درميان از برگزاري هشتمين جلسه از سلسله جلسات گفتمان ديني در روستاي تخته جان از توابع شهرستان درميان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، حجت الاسلام محمدهادي نودهي رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان درميان با اعلام اين خبر گفت: گفتمان ديني با موضوع شيعه و صفات شيعه با حضور مردم روستاي تخته جان در مسجد جامع روستا برگزار شد.

در اين گفتمان ديني که به همت اداره تبليغات اسلامي شهرستان درميان برگزار شد، حجت الاسلام اسدي از اساتيد گفتمان ديني استان پيرامون موضوع شيعه و صفات شيعه مطالبي بيان کرد.

وي با ذکر حديثي از امام حسن عسکري(ع) در مورد صفات شيعه از زبان پيامبر، اميرالمؤمنين و حضرت فاطمه(س) سخن گفت و ابراز داشت: دوري از حرام در زندگي، از صفات شيعه است.

وي، دوري از گناه و آموختن راه و رسم زندگي و پرسشگري به فرزندان را از ديگر صفات شيعيان علي(ع) و دوستداران آن حضرت ذکر کرد.

حجت الاسلام اسدي با بيان اينکه شيعه بايد پيرو رفتار و کردار پيامبر و اهل بيت(ع) باشد، افزود: کسي که اهل گناه باشد، شيعه علي(ع) نيست حتي اگر ادعاي آن را داشته باشد دروغ مي گويد.

اين استاد گفتمان ديني با بيان اينکه ادعاي شيعه بودن و کارهاي ناشايست انجام دادن موجب ريختن آبرويمان در دنيا مي شود، ابراز داشت: با اين کارها زحمات شهدا، امام و رهبري هدر مي رود و نمي توان الگوي حکومت اسلامي در جهان شد.

وي در ادامه با اشاره به حديثي از امام صادق (عليه السّلام) گفت: شيعه كسى است كه شكم و فرج خود را از حرام باز مى‏ دارد، به شدّت عليه نفسش‏ جهاد مى‏ كند، اعمالش را براى رضاى‏ خالقش انجام مى ‏دهد، به ثواب و پاداش او چشم اميد دارد و از عقوبتش مى ‏هراسد؛ پس هر گاه اين گونه اشخاص را ديدى، بدان كه‏ آنها شيعه هستند.

در پايان اين جلسه به سؤالات مختلف مردم از جمله مسائل احکام و شبهات ديني پاسخ داده شد.

دوشنبه 4 شهريور 1392 - 13:38
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری