سه‌شنبه 29 خرداد 1397 - 21:9
پربازديدترين اخبار از استان
البرز
  • هيچ خبري موجود نيست

حجت الاسلام سيد عباس مسعودي گفت:

جوانان برنامه‌ زندگي خود از آموزه‌هاي قرآني استخراج كنند

مدير کل تبليغات اسلامي استان البرز،گفت: جوانان با توجه به وجود تهاجم فرهنگي و آثار سوء آن در زندگي انسان، امروز بايد برنامه‌‌هاي زندگي خود را از قرآن و آموزه‌هاي آن استخراج كنند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان البرز،حجت الاسلام سيد عباس مسعودي اظهار كرد: قرآن كريم سرچشمه آموز‌ه‌هاي اخلاقي و مايه همه گرايش‌هاي سير و سلوكي، عرفان اسلامي و نقشه‌اي كامل و جامع براي مسلمانان است و با توجه به اينكه قرآن سرشار از تعاليم انسان‌ساز است، نسل امروز بايد بتواند برنامه زندگي خود را از قرآن استخراج كند.

حجت‌الاسلام مسعودي، با تأكيد بر گسترش فرهنگ قرآني در جامعه اسلامي اعلام كرد: به قرآن روي آوريد و هويت واقعي خود را از قرآن بيابيد، چرا كه قرآن راه انسان بودن را به بشريت مي‌آموزد.

وي با اشاره به اينكه برگزاري مسابقات مختلف قرآني و ديني مي‌تواند موجب روي آوردن و تشويق جوانان به فعاليت‌هاي قرآني شود، بيان كرد: ايجاد رقابتي سالم و ارزشمند بين علاقه‌مندان مفاهيم، قرائت و حفظ قرآن به‌ويژه جوانان و نوجوانان، شناسايي و جذب استعدادهاي جديد در عرصه قرائت و حفظ قرآن كريم و ارتقاي سطح كيفي و توان علمي و ايجاد انسجام بيشتر بين آن‌ها از جمله اهداف برگزاري مسابقات قرآني است.

وي در ادامه مساجد را بهترين مكان براي ارتقاي سطح روحي و معنوي جوانان عنوان كرد و افزود: انجام فعاليت‌هاي فرهنگي در مساجد، رشد و نمو نوجوانان، جوانان و ساير مردم را در بر خواهد داشت.

وي با اشاره به فضاهاي موجود در مساجد براي انجام فعاليت‌هاي فرهنگي ادامه داد: بايد با اجراي فعاليت‌هاي فرهنگي، ورزشي و هنري مساجد را پويا و آن را به مجتمع فرهنگي تبديل كرد تا جوانان بيشتر جذب شوند.

حجت‌الاسلام مسعودي، با اعلام اينكه بر اين اساس بايد در طراحي مساجد جايگاهي را مناسب با روحيه جوانان براي انجام فعاليت‌هاي فرهنگي و ديني تدارك ديد، يادآور شد: مردم وقتي آينده‌نگري مساجد نسبت به فرزندانشان را ببينند، با اعتماد كامل آنان را تشويق به حضور در مساجد مي‌كنند.

دوشنبه 4 شهريور 1392 - 9:22
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری