يكشنبه 3 شهريور 1398 - 11:5
پربازديدترين اخبار از استان
گيلان
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري مراسم روز جهاني مسجد در مسجد پيامبراعظم (ص) شهرستان فومن

به همت اداره تبليغات اسلامي فومن، مراسم ويژه روز جهاني مسجد در مسجد پيامبر اعظم(صلي الله عليه و آله) اين شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي گيلان، در اين ويژه مراسم که اول شهريور 92 به مناسبت هفته جهاني مسجد در مسجد پيامبر اعظم(صلي الله عليه و آله) شهرستان فومن برگزار شد، حجت الاسلام علي شايان از روحانيون منطقه طي سخناني گفت: نام‌گذاري اين روز به جهت هتک حرمت رژيم غاصب صهيونيستي و به آتش کشيدن مسجدالاقصي است؛ از اين رو سازمان کنفرانس اسلامي به تمامي کشورهاي اسلامي توصيه تجليل و نام‌گذاري اين روز را داشته است.

وي افزود: بزرگداشت مساجد و برگزاري برنامه‌هايي از اين دست مي‌تواند نقش مؤثري در پويايي مساجد و ترغيب نسل جوان به حضور در اين سنگرهاي الهي داشته باشد ، زيرا الفت و روي آوردن هرچه بيشتر آحاد مردم به مسجد اثرات و نتايج مطلوبي را در سطوح مختلف جامعه به دنبال دارد.

حجت الاسلام شايان خاطرنشان کرد: متأسفانه با توجه به تمام زحمات و فعاليت‌هاي انجام شده هنوز خلأهاي زيادي در عرصه مسجد وجود دارد که لازمه آن تلاش جهادي و تلاش براي رفع غفلت و ناآگاهي مردم است، چه بسا که بسياري از افراد به سبب ناآگاهي از حضور منظم در مسجد غافل هستند.

قابل توجه است، مسجد پيامبر اعظم(صلي الله عليه و آله)، جزء مساجد محوري اين شهرستان است که در طول سال برنامه هاي گوناگوني به مناسبت هاي مختلف برگزار مي کند.

يكشنبه 3 شهريور 1392 - 13:20
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری