دوشنبه 12 خرداد 1399 - 3:59
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري مراسم گفتمان ديني در روستاي خسروآباد

رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان درميان از سومين جلسه گفتمان ديني در روستاي خسروآباد از توابع شهرستان درميان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، حجت‌الاسلام محمدهادي نودهي رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان درميان با اعلام اين خبر گفت: گفتمان ديني با موضوع جايگاه ولايت فقيه و رهبري با حضور مردم روستاي خسروآباد در مسجد جامع روستابرگزار شد.

در اين گفتمان ديني که به همت اداره تبليغات اسلامي شهرستان درميان برگزار شد، سيد حسين قريشي از اساتيد دانشگاه و گفتمان ديني استان در سخناني به تشريح جايگاه ولايت و رهبري در اسلام پرداخت.

وي ضمن بيان شواهد تاريخي انتصاب حضرت علي (ع) از سوي خدا افزود: عده اي با شعار انحرافي حسبنا کتاب الله و ترجيح دنيا بر آخرت سعي کردند غدير و ولايت را از نبوت و رسالت جدا کنند.

اين استاد گفتمان ديني در ادامه افزود: از بدو تولد امام علي (ع)، خداوند ايشان را در خانه خود متولد کرد و در علم و دانش و شجاعت و عصمت او را به درجه اي رساند تا مردم در غدير هيچ گونه شبهه اي در شخصيت ملکي و ملکوتي ايشان نداشته باشند.

سيد حسين قريشي افزود: امام علي (ع) در همه مسائل سرآمد و لايق وصايت و ولايت بود.

وي در ادامه با بيان تمثيلي از اتصال ماموم با امام در نماز جماعت به مردم گفت: در بحث ولايت نيز بايد طريق اتصال مردم به ولي امر مشخص باشد که امامشان امام نار است يا امام نور .

قريشي در تکميل سخنانش افزود: امامى كه مردم را به هدايت مى‌خواند و دست آنان را در دست ولايت، نبوت و خدا قرار دهد امام نور و و امامى كه مردم را به ضلالت و گمراهى دعوت مى‌كند امام نار است که دسته اول در بـهـشـت و دسـتـه دوم جايگاهشان در آتش خواهند بود.

وي در بخش پاياني سخنانش با تبيين اهميت و جايگاه ولايت فقيه در حکومت اسلامي تصريح کرد: در عصر حاضر اگر مسلمانان از ولايت فقيه فاصله بگيرند و حسين عصر خويش را نشناسند در گروه کساني خواهند بود که امامشان را امام نار برگزيده اند.

در پايان اين مراسم، به سؤالات مختلف مردم در موضوعات مختلف پاسخ داده شد.

شنبه 2 شهريور 1392 - 10:25
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری