يكشنبه 6 خرداد 1397 - 10:34
پربازديدترين اخبار از استان
اردبيل
  • هيچ خبري موجود نيست

نشست ديني حجاب و عفاف ويژه جوانان طرح هسته فرهنگي در پارس آباد

نشست ديني حجاب و عفاف ويژه خواهران طرح هسته فرهنگي جوان به همت اداره تبليغات اسلامي پارس آباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي اردبيل، اطلس وهابزاده از مبغات پارس آباد 30 مرداد 92 در نشست ديني حجاب و عفاف گفت: عفاف و حجاب از نتايج و مظاهر ايمان و تقوا است. بنابراين براي تقويت آن بايد به تحکيم ايمان و تقويت باورهاي ديني افراد جامعه توجه شود.

وي گفت: عفت به معناي خويشتن داري و پاکدامني مي باشد و حجاب يعني پوشش. و زن محجوب يعني زني که با پوششي پوشيده شده باشد هم چنانکه خداوند متعال در فرهنگ باشکوه عفاف، از زن مي خواهد به عنوان يک انسان، ارزش وجودي خود را بشناسد و خود را ملعبه دست نامحرمان نسازد و از سوي ديگر، همگان را به چشم پوشي از نامحرم دستور مي دهد.

وهاب زاده افزود: عفاف به عنوان يک فرهنگ، روش و منش مسلمانان را روشن مي سازد و به آنها نحوه زندگي را آموزش مي دهد.

اين مربي طرح هسته فرهنگي جوان افزود: فرهنگي را که قرآن کريم به جوامع اسلامي عرضه مي کند، فرهنگ عفاف است که هدف اصلي آن، امنيت جنسي زن و مرد و رسيدن به کمال مطلوب مي باشد.

وهاب زاده که در سالن اجتماعات اداره تبليغات اسلامي پارس آباد سخن مي گفت، در تبيين اهميت هم سوئي حجاب و عفاف گفت: بخش اعظمي از فرهنگ باشکوه عفاف را حجاب تشکيل مي دهد و به عبارت ديگر ، عفاف و حجاب جدايي ناپذيرند و بدون يکديگر معناي حقيقي و اصيل خود را از دست مي دهند.

پنجشنبه 31 مرداد 1392 - 8:51
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری