يكشنبه 15 تير 1399 - 14:42
پربازديدترين اخبار از استان
خوزستان
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري گفتمان ديني در شهرک شهيد مدني انديمشک

رئيس اداره تبليغات اسلامي انديمشک از برگزاري گفتمان ديني با موضوع احترام به والدين در شهرک شهيد مدني اين شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خوزستان، حجت‌الاسلام عليپور، رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان انديمشک از برگزاري گفتمان ديني با موضوع احترام به والدين در شهرک شهيد مدني خبر داد.

حجت‌الاسلام سهرابي روحاني مستقر شهرک شهيد مدني گفت: خداوند متعال در قرآن مجيد با بيان موكد و دقت فوق العاده، نحوه برخورد با پدر و مادر را سفارش مي‌کند و دستورات لازم در خصوص احترام به والدين و حق شناسي و عواطف انساني در حق والدين را صادر کند.

وي در بخش ديگر سخنانش افزود: خداوند در سوره اسراء مي‌فرمايد: پروردگارت فرمان داده جز او را نپرستيد و به پدر و مادر نيكي كنيد؛ هرگاه يكي از آنها يا هر دوي آنها نزد تو به پيري برسند، كم ترين اهانتي به آنها روامكن و بر سر آنها فرياد مزن و گفتار لطيف، سنجيده و بزرگوارانه به آنها بگو بال‌هاي تواضع خويش را در برابرشان از محبت و لطف فرد آر، و بگو پروردگارا! همان گونه كه آنها مرا در كودكي تربيت كردند، مشمول رحمتشان قرار ده پروردگار شما آگاه است هرگاه صالح باشيد، او توبه كنندگان را مي‌بخشد.

در ادامه‌ي اين گفتمانٰ چند تن از شرکت کنندگان سؤالات خود را مطرح کردند که توسط سخنران گفتمان به آنها پاسخ داده شد.

سه‌شنبه 29 مرداد 1392 - 12:47
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری