پنجشنبه 23 مرداد 1399 - 18:14
پربازديدترين اخبار از استان
اصفهان
  • هيچ خبري موجود نيست

به مناسبت ماه مبارک رمضان:

231 جلسه تفسير قرآن در استان اصفهان برگزار شد

مديرکل تبليغات اسلامي استان اصفهان فعاليت هاي ماه مبارک رمضان را تشريح کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان، حجت‌الاسلام سيدحسين بهشتي نژاد در تشريح برنامه هاي قرآني گفت: اجراي 25 دوره تفسير بيّنات 16(سوره مبارکه روم) در کليه شهرستانها و اجراي طرح با قرآن در رمضان (جزخواني و مفاهيم قرآن کريم همراه با مسابقه پيامکي از مهمترين آن بوده است.

وي با اشاره به فعاليت هاي قرآني مستمر اين اداره کل اظهار داشت: دوره هاي آموزش روخواني و روانخواني، مفاهيم، آموزش پيش دبستاني و حفظ عمومي قرآن در موسسات و خانه هاي قرآن روستايي در سطح استان نيز برگزار شده است.

مديرکل تبليغات اسلامي استان برگزاري دو دوره تربيت معلم قرآن در اصفهان و لنجان، يک دوره تربيت آموزشيار قرآني در کبوترآباد اصفهان، توزيع 1000 جلد قرآن کريم ، توزيع فلش کارت هاي قرآني در مناطق محروم استان و هماهنگي جهت راه اندازي جلسه تخصصي، محوري و دائمي حفظ قرآن را از ديگر فعاليت ها عنوان کرد.

حجت الاسلام بهشتي نژاد همچنين اظهار داشت: تبليغات و ثبت نام مسابقات قرآني تسنيم( مسابقات ويژه کارمندان دستگاه هاي فرهنگي) و تبليغات و ثبت نام مسابقات تلاوت( قرائت و حفظ همراه با مفاهيم) از ديگر برنامه ها مي باشد.

وي در ادامه سخنان خود با بيان اينکه 231 جلسه تفسير در سطح استان برگزار شده، اظهار داشت: از اين تعداد 99 مورد مربوط به شهر اصفهان و بقيه موارد در شهرستانها مي باشد که بيشترين تعداد جلسات به شهر اصفهان و کمترين آن به شهرستان کوهپايه اختصاص دارد.

وي با بيان اينکه ميانگين شرکت کنندگان در هر جلسه تقريباً 70 نفر برآورده شده است، افزود: از مجموع کل جلسات 112 مورد بعد از نماز ظهر و عصر و مابقي در موقعيت هاي شب ها، بعد از نماز صبح و بعضاً قبل از نماز مغرب برگزار مي گردد.

حجت الاسلام بهشتي نژاد به جلسات تفسير در شهرستان ها به صورت آماري اشاره کرد و گفت: در شهرستان اردستان 12، هرند 12، مبارکه 11، شاهين شهر و ميمه 10، سميرم و تيران و کرون هر کدام 8، فلاروجان و نجف آباد و شهرضا و خور و بيابانک هر کدام 7، آران و بيدگل و لنجان و نطنز و فريدن هر کدام 5، خميني شهر و چادگان هر کدام 6، دهاقان 4، خوانسار و ورزنه هر کدام 3 و در کوهپايه 2 جلسه تفسير برگزار شده و در مجموع 28 نفر از جزوه 30 روز 30 پيام به بيان تفسير مي پردازند.

مديرکل تبليغات اسلامي استان اصفهان در بخش ديگري از سخنان خود ضمن بيان اهميت و نقش مبلغان در تبيين معارف الهي افزود: تعداد 1306 مبلّغ و مبلّغه با همکاري دفتر تبليغات اسلامي شعبه اصفهان، قم، اداره کل اوقاف و امور خيريه استان، روحانيون طرح هجرت و بومي جهت امر تبليغ ماه مبارک رمضان به 23 شهرستان اعزام شدند که از اين تعداد 1138 نفر مبلّغ برادر و 179 نفر مبلّغ خواهر اکثر شهرها و روستاهاي استان را پوشش تبليغي دادند.

يكشنبه 27 مرداد 1392 - 8:50
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری