پنجشنبه 16 مرداد 1399 - 5:2
پربازديدترين اخبار از استان
كرمان
  • هيچ خبري موجود نيست

کمک رساني به 3500 خانوار نيازمند شهرستان رودبار در رمضان 92

امام جمعه شهرستان رودبار از کمک رساني به 3500 خانوار نيازمند شهرستان رودبار در رمضان 92 و برگزاري برنامه ها و مراسمهاي متنوع در اين شهرستان با همکاري اداره تبليغات اسلامي کهنوج خبر داد .

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي کرمان، حجت الاسلام گروهي اظهار داشت : مبلغان و روحانيون با حضور در مساجد شهري و روستايي شهرستان رودبار کار اقامه نماز جماعت، برگزاري کلاس‌هاي تفسير قرآن و احکام را بر عهده داشتند ضمن اينکه در ليالي قدر نيز جلسات سخنراني در اين اماکن را بخوبي برگزار کردند .

وي ابراز داشت:ساماندهي نشست هاي خانگي قرآن کريم و برگزاري محافل انس با قرآن را ازديگر فعاليت هاي قرآني در اين شهرستان برشمرد که نسبت به سال گذشته 50 درصد افزايش داشته است.

حجت الاسلام گروهي تصريح کرد : در شب هاي پر برکت قدر ذاکران اهل بيت عصمت و طهارت(ع) رودبار با حضور در مساجد، حسينيه ها، هيئات مذهبي و محافل ديني نسبت به برگزاري مراسم احياء و قرائت ادعيه هاي سفارش شده، ذکر مصيبت و توسل به ائمه اطهار(ع)، قرائت دعاي جوشن کبير، ابوحمزه ثمالي تا سحرگاهان قدر به راز و نياز باحق تعالي و دعوت جوانان و نوجوانان به محافل مذهبي اقدام کردند.

وي با بيان اينکه در ماه مبارک رمضان به 3500 خانوار نيازمند کمک رساني شد اذعان داشت : برپايي محافل جشن و شادي مولود رمضان کريم اهل بيت حضرت امام حسن مجتبي(ع) در مناطق مختلف شهرستان رودبار و سرکشي به خانواده هاي ايتام از ديگر فعاليت هاي اجرا شده در ماه مبارک رمضان است .

امام جمعه رودبار اظهار داشت : برنامه هاي فرهنگي و مذهبي و برپايي دوره هاي آموزشي احکام، آشنايي با فرق و مذاهب، برگزاري جلسات هم انديشي ، آموزش احکام، محافل قرآن و سخنراني در طول ماه مبارک رمضان در اين شهرستان توسط روحانيون و مبلغان اجرا شد .

وي از افزايش 80 درصدي فعاليت‌هاي فرهنگي در اين شهرستان خبر داد و افزود : با هماهنگي اداره تبليغات اسلامي کهنوج و ايجاد تعامل و مشارکت ديگر دستگاه‌هاي اجرايي شهرستان رودبار فعاليت‌هاي فرهنگي و تبليغي در مقايسه با سال قبل 80 درصد افزايش داشته است .

شنبه 26 مرداد 1392 - 19:4
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری