جمعه 31 فروردين 1397 - 7:36
پربازديدترين اخبار از استان
البرز
  • هيچ خبري موجود نيست

تقويت پايه هاي فكري جوانان در پذيرفتن حجاب نقش به سزايي دارد

سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان نظرآباد گفت:تقويت پايه هاي فكري جوانان در پذيرفتن حجاب نقش به سزايي دارد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان البرز، حجت الاسلام مهدي احمدوند سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان نظرآباد 23مرداد92با اعلام اين خبر افزود: تقويت پايه هاي فكري جوانان در پذيرفتن حجاب نقش به سزايي دارد.

وي با اعلام اين مطلب که حجاب در كشور ما نسبت به كشور هاي ديگر بيشتر مدنظر است خاطرنشان كرد:عده اي حجاب با چادر را محدوديت مي دانند و مي انديشند كه حجاب با چادر يعني محدود شدن،در حاليكه اگر از اثرات مثبت چادر مطلع شوند و بدانند كه چه مزايايي دارد هرگز به اين فكر نمي كنند كه چادر محدوديت است.

وي يادآور شد:اولين مكاني كه جوانان حجاب را در آنجا مي پذيرند محيط خانواده است و سپس دستگاه هاي دولتي مي توانند حجاب را به درستي به نسل جوان آموزش دهند.

احمدوند گفت:شخصي كه با اعتقاد حجاب را مي پذيرد و آن را حفظ مي كند ريشه هاي فكري قوي و اعتماد به نفس بالايي نسبت به افرادي دارد كه حجاب را با اجبار خانواده مي پذيرند.

سرپرست تبليغات اسلامي نظرآباد تأكيد كرد:خانواده ها بايد مسئله حجاب را به جوانان بياموزند و دستگاه ها و مسئولان بوسيله كلاس هاي تبليغ پوشش،اين موضوع را در ميان جوانان فراگير كنند.لذا اگر فرهنگ خانواده ها به گونه اي باشد كه حجاب را خوب توضيح دهند،فرهنگ رعايت حجاب اسلامي براي فرزندان پديد مي‌آيد.

وي در پايان يادآور شد:پافشاري بسيار بر مسئله حجاب بدون منطق،براي جوانان مشكلاتي همچون عدم پذيرفتن حجاب را به دنبال دارد،لذا بايد پايه هاي منطق و اصول فكري جوانان را تقويت كرد تا بتوان به آنان مسئله حجاب و پوشش را تفهيم كرد.

چهارشنبه 23 مرداد 1392 - 12:53
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری