پنجشنبه 6 ارديبهشت 1397 - 0:32
پربازديدترين اخبار از استان
البرز
  • هيچ خبري موجود نيست

حجت الاسلام حاتمي گفت:

رسيدن جوانان به سعادت دنيوي و اخروي در گرو معرفت الهي

سرپرست معاونت فرهنگي وتبليغ اداره کل تبليغات اسلامي استان البرز،عامل رسيدن جوانان به سعادت را معرفت به خداوند عنوان كرد و گفت: جوانان بايد در اين برهه از زندگي خود به فراگيري معرفت به خالق يكتا عنايت ويژه كنند چرا كه موفقيت دنيوي و اخروي آنها در كسب اين مهم است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان البرز ، حجت الاسلام حاتمي دوران جواني را مهم‌ترين دوره زندگاني انسان معرفي كرد و گفت: زيربناي پيشرفت يك شخص در زندگي در زمان جواني شكل مي‌گيرد و بايد در اين برهه از زندگي با تمام توان تلاش كرد.

وي با بيان اينكه دوره جواني مانند شب قدر است كه بايد از آن استفاده شود، افزود: اگر پايه و اساس زندگي در جواني استوار و محكم نهاده شود قطعاً زندگي توأم با پيشرفت در انتظار شخص و جامعه خواهد بود.

حاتمي، عمر انسان را به يك درخت تشبيه كرد و گفت: اوج نشاط يك درخت در زمان جوانه زدن است و بيشترين آفت هم در اين وقت به سراغ درخت مي‌آيد پس بايد اين دوران را بخوبي دريافت و مواظب بود تا از آسيب‌ها در امان باشد.

وي عامل رسيدن جوانان به سعادت را معرفت به خداوند عنوان و اضافه كرد: جوانان بايد در اين برهه از زندگي خود به فراگيري معرفت به خالق يكتا عنايت ويژه كنند چرا كه موفقيت دنيوي و اخروي آنها در كسب اين مهم است.

وي در ادامه، عشق را حقيقي‌ترين، ارزشمند‌ترين و معجزه‌آساترين عنايت خدا به انسان عنوان كرد و افزود: عشق عنصري است كه عاشق را به معشوق حقيقي يعني خداوند مي‌رساند؛ با عشق است كه انسان همه هستي خود را براي رسيدن به معشوق به ميدان مي‌آورد چرا كه امام حسين(ع) و امام علي(ع) عاشقانه از همه چيز خود گذشتند تا به معشوق خود رسيدند.

حجت الاسلام حاتمي ،در پايان با بيان اينكه عشق بدون علم و معرفت بيهوده و بي‌هدف است، تصريح كرد: عشق عنصري است كه انسان را به قيمت خودش مي‌رساند.

چهارشنبه 23 مرداد 1392 - 10:4
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری