سه‌شنبه 21 مرداد 1399 - 17:13
پربازديدترين اخبار از استان
كرمانشاه
  • هيچ خبري موجود نيست

کسب ارزش‌هاي اخلاقي وتقويت عقلانيت از برکات ماه مبارک رمضان

معاون فرهنگي اداره‌کل تبليغات اسلامي کرمانشاه گفت: کسب ارزش‌هاي اخلاقي وتقويت عقلانيت از برکات ماه مبارک رمضان است که بايد در مسير زندگي به نحو شايسته‌اي از آن بهره برد.

به گزارش روابط‌عمومي‌اداره‌كل‌تبليغات‌اسلامي‌كرمانشاه، حجت‌الاسلام سعيد مهدوي‌امين معاون فرهنگي اداره‌کل تبليغات اسلامي کرمانشاه 21مرداد92 با اشاره به برکات ماه مبارک رمضان، به بيان نکاتي در خصوص بهره‌گيري مناسب از اين ماه در همه عمر و بقيه ماه‌هاي سال پرداخت.

حجت‌الاسلام سعيد مهدوي‌امين از ماه مبارک رمضان به عنوان ماهي پر برکت ياد کرد و گفت: اين ماه داراي برکات و فيوضات زيادي است که هر شخصي بنا به توان خود از آن بهره‌مند خواهد شد.

وي اظهارداشت: برخي از اين ماه فقط به اندازه يک ماه استفاده مي‌کنند و برخي نيز از برکات آن به اندازه يک عمر برخوردار مي‌شوند، چرا که مي‌توان از اين ماه توشه‌اي برگرفت به اندازه يک عمر و اين بسته به توان و خواست انسان‌ها دارد.

مهدوي‌امين افزود: به نص صريح قرآن از عبادت شب قدر که در اين ماه قرار گرفته مي‌توان به اندازه هزار ماه توشه برگرفت و در واقع اين شب، شبي است که مقدرات انسان در آن تعيين مي‌شود و لذا با بهره‌گيري درست از اين ماه مي‌توان همه زندگي را در مسير درست رهنمون ساخت.

وي گفت:يکي از اهداف روزه‌داري در اين ماه دستيابي به تقواست، به اين معنا که انسان‌ها با روزه‌داري خود در حقيقت دستورات الهي را بر خواست خود مقدم مي‌دانند و اين نکته به زيباترين شکل ممکن مفهوم تقوا را به تصوير مي‌کشد.

معاون فرهنگي اداره کل تبليغات اسلامي کرمانشاه درپايان تربيت و صفاي باطن، کسب ارزش‌هاي اخلاقي، تقويت عقلانيت و ... را از ديگر برکات اين ماه برشمرد و خاطرنشان کرد: با بهره‌گيري درست از اين ويژگي‌ها و حفظ آن مي‌توان نه تنها يک سال، بلکه حتي يک عمر از دستاوردهاي آن برخوردار شد.

چهارشنبه 23 مرداد 1392 - 9:55
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری