پنجشنبه 16 مرداد 1399 - 6:25
پربازديدترين اخبار از استان
همدان
  • هيچ خبري موجود نيست

برنامه هاي فرهنگي تبليغات اسلامي کبودراهنگ در رمضان 92 تشريح شد

رييس تبليغات اسلامي کبودراهنگ برنامه هاي اين اداره را در رمضان 92 تشريح کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي همدان، حجت الاسلام حسين علي قمري نيا از اقدامات مهم فرهنگي اداره تبليغات اسلامي کبودراهنگ، برگزاري محفل انس با قرآن کريم، برگزاري دوره هاي آموزشي، کسب روزي حلال ويژه کارمندان ادارات شهرستان و همچنين برگزاري همايش هاي فرهنگي و صدور مجوز براي هيئات مذهبي نام برد.

وي مهمترين برنامه هاي فرهنگي اين اداره را برگزاري بيش از 220 گفتمان ديني عنوان کرد و هدف از اجراي اين برنامه ها و گفتمان ها را ترويج و تبيين مسائل فرهنگي، مذهبي و اجتماعي به ويژه قرآن و احکام را در بين مردم به ويژه جوانان عنوان کرد.

قمري نيا، به غني سازي اوقات فراغت اشاره كرد و بيان داشت: 7 پايگاه طرح اوقات فراغت از سوي اين اداره برگزار شد و افراد شركت كننده در اين طرح نوجوانان بودند که با شرکت در اردوه هاي فرهنگي مسائل آموزشي و احکام را از مربيان آموختند و با حضور در اردوهاي يک روزه زندگي دسته جمعي و اجتماعي را تجربه کردند.

اين مقام مسئول در ادامه به اعزام مبلغ اشاره كرد و گفت: با برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده بيش از 152 مبلغ و مبلغه در از سوي اين اداره به مناطق مختلف شهري و روستايي مساجد، حسينيه ها، هيئات مذهبي براي ترويج فرهنگ اسلامي در ماه رمضان اعزام شدند.

رييس اداره تبليغات اسلامي کبودراهنگ با اشاره به برنامه هاي قرآني عنوان كرد: برنامه هاي قرآني اين اداره برگزاري محافل انس با قرآن كريم با حضور قاري ممتاز بين المللي از کشور مصر و برگزاري بيش از 200 كلاس جزء خواني، حفظ ،قرائت ومفاهيم قرآن كريم در اين ماه بود.

وي تصريح کرد: با هماهنگي هاي به عمل آمده با تمام مراکز زير نظر اداره تبليغات اسلامي همانند مساجد استقراري و هيئات مذهبي و حسينيه ها و کانون هاي فرهنگي و موسسات قرآني و خانه هاي قرآني، بيش از 6000 برنامه فرهنگي در ماه رمضان برگزار شد.

قمري نيا ابراز کرد: به همت تبليغات اسلامي کبودراهنگ و مبلغان اعزامي 10000 نفر روز تبليغ در رمضان سال 92 انجام شد.

وي خاطرنشان کرد : 2000 نفر از فعالان فرهنگي قرآني، 240 هيئت مذهبي، 6 موسسه و 24 خانه قرآني، 153 تشکل ديني و ديگر نهادهاي مرتبط در اجراي اين برنامه ها با اداره همکاري کردند.

قمري در ادامه حمايت از مساجد ، کانون هاي فرهنگي وهيئت هاي مذهبي، برگزار جشن هاي ميلاد امام حسن(ع)، مراسم هاي عزاداري وفات حضرت خديجه(س)، برگزاري مراسم معنوي اعتکاف به مناسبت ماه رمضان، بازديد از برنامه هاي کبودراهنگ و توابع، برگزاري مراسم هاي ليالي قدر و سخنراني را اهم فعاليتهاي اداره تبليغات اسلامي کبودراهنگ در رمضان 1434 عنوان کرد.

رييس تبليغات اسلامي کبودراهنگ در ادامه از نهادها و افرادي که در اجراي برنامه ها فرهنگي ماه رمضان در سطح شهرستان همکاري لازم را با اين اداره داشتند قدرداني کرد و يادآور شد: انجام کارهاي فرهنگي جز با همکاري و صميميت به ثمر نمي رسد و همگي بايد تمام همت خود را براي ارتقاي فرهنگ ديني به کار بگيريم.

چهارشنبه 23 مرداد 1392 - 9:49
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری