شنبه 25 مرداد 1399 - 8:48
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان شمالي
  • هيچ خبري موجود نيست

همزمان با ماه مبارک رمضان

اجراي 100برنامه قرآني ويژه رمضان1434 هجري در خراسان شمالي

مديرکل تبليغات اسلامي خراسان شمالي گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان 100برنامه قرآني در مناطق مختلف استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان شمالي،حجت الاسلام زين العابدين روحاني نيا با بيان اين مطلب افزود: در ماه مبارک رمضان سال جاري بيش از سه هزار قرآن آموز در مؤسسات قرآني و خانه هاي قرآن روستايي و شهري خراسان شمالي، در دوره هاي مختلف قرآني شرکت کردند.

وي دوره هاي آموزشي قرآني در استان را شامل دوره هاي ترجمه و مفاهيم قرآن کريم، ترجمه و تفسير، حفظ، قرائت عمومي، دوره ويژه کارکنان دولت و دوره آموزشي ويژه کودکان پيش دبستاني ذکر و اضافه کرد: از تعداد کل قرآن آموزان در خراسان شمالي 300 نفر در رشته ترجمه و مفاهيم، 250 نفر در ترجمه و تفسير، 700 نفر در حفظ، هزار نفر در دوره هاي ويژه کارکنان دولت، 500 نفر در دوره هاي قرائت عمومي قرآن و 150 نفر نيز در دوره هاي آموزشي ويژه کودکان پيش دبستاني حضور يافتند.

به گفته حجت الاسلام روحاني نيا اجراي طرح آموزشي قرآني در رشته هاي مختلف آموزش حفظ، ترجمه و مفاهيم و تفسير قرآن در سطوح مختلف و اجراي طرح هاي تربيت کادر متخصص آموزش قرآن کريم از ديگر برنامه هاي اين اداره کل در ماه مبارک رمضان محسوب مي شدند.

وي در ادامه عنوان کرد: در حال حاضر در خراسان شمالي 288 حافظ و 77 قاري قرآن به صورت رسمي و ثبت شده فعاليت مي کنند.

به گفته اين مسؤول از بين شهرستان هاي خراسان شمالي، فاروج با 51 نفر حافظ قرآن، بيشترين شمار حافظان قرآن کريم در استان را به خود اختصاص داده و علاوه بر اين تعداد، در حال حاضر در خراسان شمالي 412 نفر به صورت تجربي و سنتي و 253 نفر هم به صورت تخصصي به آموزش قرآن مي پردازند.

مديرکل تبليغات اسلامي خراسان شمالي در پايان اظهار داشت: هم اکنون در استان 35 مؤسسه قرآني، 104 خانه قرآن شهري و روستايي و 629 جلسه دائمي آموزش قرآن کريم داير است.

سه‌شنبه 22 مرداد 1392 - 9:1
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری