شنبه 25 مرداد 1399 - 10:33
پربازديدترين اخبار از استان
گلستان
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري مراسم وداع با ماه مبارک رمضان درکلاله

در آخرين روز ازماه مبارک رمضان مراسم وداع با رمضان درمهديه کلاله برگزارشد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان گلستان،سيد رضا حسيني مسئول تشکلهاي ديني اداره تبليغات اسلامي شهرستان کلاله از برگزاري مراسم وداع با رمضان درکلاله خبر داد وگفت:درآخرين شب از ماه مبارک رمضان ،مراسم معنوي وداع با رمضان درتپه نور الشهداء برگزارشد.

حجت الاسلام احمد باغچقي از روحانيون اعزامي قم، درجمع شرکت کنندگان دراين مراسم با تاکيد برحفظ معنويت ماه مبارک رمضان درتمام طول سال گفت:ماه مبارک رمضان، ماهي است که خدا دوست دارد بندگانش را با پرهيزگاري ، امساک و روزه‌داري به مهماني خود دعوت کند و از نعمت‌هاي فراوان مادي و معنوي بهره‌مند سازد.

مرداني تصريح کرد:مسلمانان نيز در اين ماه با تحمل سختي‌ها، گرسنگي‌ها و تشنگي‌ها به نيايش با خالق يکتا مي‌پردازند و با غوطه‌ور شدن در درياي زلال رمضان، انس با قرآن و انجام اعمال نيک و پسنديده، مراتب متعالي تقرب به پروردگار عالميان را سير مي‌نمايند و به لذت و حلاوت بي‌نظيري دست مي‌يابند.

وي اطاعت از فرمان الهي، انس با قرآن ، آشنايي و توسل هرچه بيشتر به اهل بيت(ع) را از برکات ماه مبارک رمضان دانست و اظهار کرد: روزه‌داران در اين ماه به دعوت الهي لبيک گفته و با پيشه کردن تقواي الهي، مبارزه با نفس اماره را تمرين کردند و به جهاد با آن پرداخته، روحيه استقامت و خوباوري را در درونشان تقويت کردند.

ايشان درپايان افزود:بايد تلاش کنيم اين معنويت را درتمام زندگي خود جاري وساري سازيم ودرتمام اوقات سال از نزديک شدن به گناه دوري کنيم.

گفتني است ؛اين مراسم درتاريخ 17مرداد92در مهديه کلاله برگزارشد.

دوشنبه 21 مرداد 1392 - 10:29
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری