دوشنبه 4 تير 1397 - 5:1
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

مبلغان ديني جوانان را با بصيرت اسلامي آشنا كنند

رييس اداره تبليغات اسلامي آبيک، آشنايي جوانان با بصيرت اسلامي را مهم‌ترين وظيفه مبلغان در عصر حاضر اعلام كرد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي قزوين ،حجت‌الاسلام سيد جلال حسيني 20مرداد ماه سالجاري در گردهمايي روحانيون شهرستان آبيک گفت: مبلغان ديني مهم‌ترين نقش را در جامعه اسلامي دارند و بايد با تبليغ چهره به چهره و با فرهنگ‌سازي اسلامي بهتر جوانان را با بصيرت ديني آشنا كنند.

وي گفت: آموزش قرآن صددرصد در تربيت و رشد جوانان مؤثر است و علت آمدن قرآن تربيت و آموزش لازم براي اداره جامعه اسلامي است و اگر مي‌خواهيم آيند‌ سازان نظام اسلام موفق باشند، بايد قرآن را سرلوحه كار خودمان قرار دهيم و آموزه‌هاي آن را در جامعه اسلامي فراگير كنيم.

رييس اداره تبليغات اسلامي آبيک ادامه داد: در قرآن سوره‌هاي زيادي داريم كه به تدبر و تفكر پرداخته و جوانان را تشويق مي‌كند كه در نظام جهاني فكر كنند و در ايجاد جامعه‌اي كه سرشار از محبت و صميمت است، ايفاي نقش كنند.

حجت الاسلام حسيني افزود: مباني دين بر پايه عقلانيت است و اصولاً قشر جوان بر پايه عقلانيت و تفكر بايد زندگي خود را ادامه دهد و مبلغان اسلامي بايد نيازهاي جوانان را به آنان يادآوري كنند و بعد از آنكه جوانان نيازهاي خود را شناختند، به سوي عقل محوري حركتشان دهند.

اين مقام مسئول در پايان خاطرنشان كرد: امروزه مسئولان فرهنگي بايد اول نيازهاي جوانان را به آنان يادآوري كنند و بعد نيازهاي فكري آنان را در جامعه عملياتي كنند و مسئولان فرهنگي بايد خودشان را آماده كنند تا پيش از دشمن نيازهاي جوانان را شناسايي كنند و آنان را با فرهنگ صحيح اسلام آشنا كرده و متوليان فرهنگي بايد با برنامه‌ريزي صحيح جوانان را با بصيرت ديني بيش از پيش آشنا كنند.

دوشنبه 21 مرداد 1392 - 9:45
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری