شنبه 25 مرداد 1399 - 4:9
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

مديركل تبليغات اسلامي تهران:

بايد از دستاوردهاي رمضان پاسداري كنيم

حجت الاسلام نصير نيك نژاد، اذعان داشت: بايد از دستاورد عظيم ماه رمضان كه همان تقواي الهي است به نحو احسن پاسداري كرده و هميشه خود را در محضر خدا و مهمان خداوند بدانيم.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان تهران ، مديركل تبليغات اسلامي استان تهران با بيان ويژگي هاي ماه رمضان 1434 هجري ، به روزه داري مردم مؤمن و خداجو در گرمترين ماه سال و طولاني ترين ساعات ، به سختي ها و در عين حال لذت معنوي روزه اشاره و تصريح كرد: از آثار رمضان امسال كاهش بزه‌ها و ناهنجاري هاي اجتماعي و كاهش تظاهر به روزه خواري بوده است .

حجت‌الاسلام نصير نيك نژاد ،‌ افطار هاي جمعي در مساجد و معابر عمومي را امري پسنديده دانست كه مورد نظر و توجه مقام معظم رهبري نيز قرار گرفته و معظم له بر سفره هاي احسان ساده و بي تجمل افطاري تاكيد فرمودند و در ادامه با انتقاد بر اقامه نماز جماعت مغرب با يك ساعت تاخير اظهار داشت: بايد در زمينه اقامه نماز اول وقت فرهنگ سازي شود تا در سال هاي آتي شاهد برگزاري مراسم ويژه افطار از ساعتي پيش از اذان مغرب باشيم .

ايشان در همين رابطه ، پيشنهاد آغاز مراسم افطار ، يك ساعت قبل از اذان مغرب شامل تلاوت يك جزء قرآن كريم ، سخنراني و تبليغ ، اقامه نماز اول وقت و اطعام روزه داران را مطرح كرد.

اين مسئول فرهنگي ، مهم ترين وظيفه سازمان تبليغات اسلامي در ماه مبارك رمضان را اعزام مبلغ و امور قرآني برشمرد و تصريح كرد: اعزام مبلغ و سخنران مذهبي امسال در مقايسه با سال گذشته از رشد بسيار خوبي برخوردار بود و اعزام 9 هزار مورد مبلغ ديني نشانگر آمادگي مردم در فضاي معنوي ماه رمضان براي رفع سوالات و شبهات ديني آنان بود.

نيك نژاد در ادامه ،برپايي مراسم جشن و سرور در ماه رمضان كه در پارك ها و فضاهاي فرهنگي اجرا شد را براي خانواده ها امري لازم برشمرد و استقبال عموم مردم از نمايشگاه قرآن كريم و حاكم بودن فضاي قرآني در جامعه را از بركات ديگر ماه رمضان دانست.

وي ، به راهپيمايي روز جهاني قدس و برپايي نماز عيد فطر اشاره كرد و از همگان خواست تا به رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب در خطبه هاي نماز عيد و ديدار با مسئولان نظام در روز عيد سعيد فطر توجه داشته و به آن عمل كنند.

مديركل تبليغات اسلامي تهران در ادامه سخنان خود با اشاره به آغاز به كار دولت يازدهم ،ضمن تبريك و آرزوي توفيق براي دكتر حسن روحاني و همكارانشان به تبيين فضاي تبليغي كشور، رقابت هاي سالم و به دور از تخريب ، مناظرات و برگزاري انتخابات سالم و ايمن در خرداد ماه جاري پرداخت.

حجت الاسلام نصير نيك نژاد ، بخش ديگر بيانات خود را به گزارش سفر تبليغي ماه رمضان كه از سوي نهاد نمايندگي ولي فقيه در امور دانشجويان خارج از كشور تدارك ديده شده بود ، اختصاص داد و در اين باره خاطر نشان كرد: عطش شيعيان به خصوص جوانان نسبت به معارف اهل بيت ،‌قرآن كريم و انقلاب اسلامي قابل توصيف نيست. جوان هايي مستعد و تحصيلكرده كه اهل نماز شب ، ذكر و تهجد و در عين حال دوستدار ايران اسلامي ، نظام مقدس جمهوري اسلامي و به ويژه ولايت فقيه هستند ، اما به دليل فقدان امكانات از مسائل فرهنگي و آموزه هاي ديني و شيعي به دور بوده و در چالش هاي جدي با شبهه هاي گوناگون و خطرات زياد رو به رو هستند.

وي در همين رابطه افزود: دغدغه اصلي شيعيان خارج از كشور ، اسلام و دل آنها در گرو انقلاب اسلامي ايران است و علاقمند و مقلد مقام معظم رهبري هستند.

نيك نژاد ، با اشاره به فعاليت جريان هايي مانند مسيحيت ، بهائيت ، وهابيت ، تكفيري ها و ساير جريان هاي معاند با اسلام و تشيع كه تمام تلاش خود را در زير سوال بردن اساس دين اسلام به كار بسته اند با ذكر نمونه هايي در اين خصوص گفت: كشوري مانند عربستان با صرف هزينه هاي بسيار بالا به اقداماتي نظير ساخت مساجد با معماري مورد نظر خود در كشورهاي ديگر ، چاپ قرآن به زبان هاي مختلف در تيراژ وسيع و اعزام مبلغين خود و تربيت نيروهاي جوان جهت تبليغ در نكات مورد توجه آنها، تاثير گزاري زيادي در بين مسلمانان كشورهاي ديگر دارد كه مي طلبد ما نيز سعي بيشتري درخصوص ترويج ، تبليغ و معرفي فرهنگ زلال شيعي و مباني اعتقادي داشته باشيم.

وي در پايان رهنمودهاي خود از همگان خواست تا دستاورد عظيم ماه رمضان كه همان تقواي الهي است را به نحو احسن پاسداري كرده و ضمن استمرار عادات خوب و پسنديده كسب شده در اين ماه ، از آن محافظت كرده و هميشه خود را در محضر خدا و مهمان خداوند بدانند.

در ابتداي مراسم ، حجت الاسلام علي اميري آتشاني ، معاون فرهنگي ، پژوهشي و آموزشي تبليغات اسلامي تهران به نمايندگي از كاركنان اين اداره كل ، فرا رسيدن عيد فطر را به حجت الاسلام نيك نژاد تبريك گفت.

گفتني است ديدار كاركنان اداره كل تبليغات اسلامي تهران با حجت الاسلام نيك نژاد ، يكشنبه 20 مرداد ماه جاري در سالن جلسات اين اداره كل صورت گرفت.

دوشنبه 21 مرداد 1392 - 9:26
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری