شنبه 27 دی 1399 - 2:46
پربازديدترين اخبار از استان
اصفهان
  • هيچ خبري موجود نيست

رييس اداره تبليغات اسلامي کاشان:

حفظ دستاوردهاي رمضان مهمترين وظيفه مسلمين بعد از ماه ضيافت است

رييس اداره تبليغات اسلامي کاشان گفت: حفظ دستاوردهاي رمضان، مهمترين وظيفه مسلمين بعد از ماه ضيافت است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان، حجت الاسلام سيد عبدالصاحب حسيني در خطبه‌هاي نماز عيد سعيد فطر شهر نياسر تهذيب نفس، دوري از گناه، عادت به ذکر و تلاوت قرآن را سرمايه هاي رمضان عنوان کرد و افزود: بايد اين دستاوردهاي ارزشمند ماه مبارک رمضان را حفظ کنيم و اين مهم بايد از روز عيد فطر آغاز شود.

وي افزود: عيد به معناي بازگشت است و بازگشتي به خوبي‌ها و فطرت و بر اساس احاديث معتبر مومن صبح روز عيد بخشيده شده پاي از منزل بيرون مي‌گذارد و به اين دليل بايد کوشيد تا نورانيت عيد فطر را حفظ کنيم.

حسيني با اشاره به اينکه تقواي الهي يعني قدرداني فرصت‌هاي معنوي ايجاد شده، گفت: بايد قدر شرايط معنوي و توشه پربار رمضان را بدانيم و در راستاي حفظ دستاوردهاي والاي اين ماه تلاش کنيم.

رييس اداره تبليغات اسلامي کاشان خاطر نشان کرد: زکات فطره براي حمايت از مستضعفان در جامعه واجب شده است و به اين دليل بايد کوشيد تا با دادن اين نوع زکات از مستمندان و نيازمندان جامعه حمايت کنيم.

حجت الاسلام حسيني افزود: زکات فطره را بايد طبق احکام اسلامي و بر اساس شرايط تعيين شده موجود هزينه کرد و همه بايد بر اين اساس به پرداخت اين زکات واجب بپردازند.

وي همچنين با اشاره به دشمني هاي امريکا و رژيم غاصب صهيونيستي و سعي در ايجاد اختلاف در بين مسلمين، خواستار وحدت بيشتر مسلمين جهان شد.

دوشنبه 21 مرداد 1392 - 9:21
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری