چهارشنبه 22 مرداد 1399 - 16:32
پربازديدترين اخبار از استان
همدان
  • هيچ خبري موجود نيست

5703 روز تبليغ ديني ويژه رمضان 1434 هجري در نهاوند

سرپرست اداره تبليغات اسلامي نهاوند از اجراي 5703 روز تبليغ ديني در اين شهرستان ويژه ايام ماه مبارک رمضان 1434 هجري خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي همدان، حجت الاسلام حسين گروسي در گفتگويي با قدرداني از فعاليت 190 مبلغ مذهبي اعزام شده به مناطق مختلف شهرستان نهاوند توسط اداره تبليغات اسلامي اظهار داشت: تعداد 190 مبلغ و مبلغه از مبلغين که شامل روحانيون بومي، مستقر، طرح هجرت و همچنين مبلغان اعزامي از حوزه علميه قم و دفتر تبليغات در مناطق مختلف شهرستان نهاوند از جمله مساجد، هيئت‌ها، ادارات و روستاها به ترويج و تبليغ معارف الهي پرداخته اند.

وي اضافه کرد: 5073 روز تبليغ ديني نتيجه اعزام 190 مبلغ مذهبي به مناطق شهري و روستايي در شهرستان نهاوند و بخش هاي گيان، زرين دشت، خزل و روستاهاي تابعه اين مناطق در طول 30 روز فعاليت تبليغي ويژه ايام ماه مبارک رمضان است که توسط مبلغان اعزامي در اين شهرستان تحقق يافته است.

گروسي، هدف از اعزام اين مبلغان به مناطق و بخش هاي مختلف در ماه رمضان را ترويج معارف قرآني، بيان عقايد، اخلاق و احکام عنوان کرد و افزود: اين ماه بهترين زمان براي استفاده مخاطبان به ويژه نسل جوان از فرصت هاي معنوي است.

حجت الاسلام گروسي اظهار داشت: اقامه نماز جماعت، قرائت ادعيه، وعظ و منبر، مشاوره با سطوح سني مختلف، طرح مسائل شرعي از جمله فعاليت‌هاي مبلغان در مناطق اعزامي به شمار مي رود.

سرپرست اداره تبليغات اسلامي نهاوند همچنين از فعاليت تبليغي 25 نفر از خواهران مبلغه خبر داد و تصريح کرد: خواهران مبلغ همچون سال هاي گذشته در عرصه تبليغ حضور پررنگ داشته و تدريس قرآن و بيان احکام در بين بانوان و شرکت در جلسات قرآني را بر عهده دارند.

گروسي ادامه داد: مراسم شبهاي قدر در مساجد، راهپيمايي روز قدس در 4 نقطه نهاوند، برگزاري ميلاد امام حسن مجتبي(ع) در مساجد، برگزاري مراسم سوگواري شهادت حضرت علي(ع)، هماهنگي براي اقامه نماز عيد سعيد فطر و برگزاري 30 کلاس قرآني در نهاوند از جمله اقدامات انجام شده در ماه رمضان 1434 هجري است.

يكشنبه 20 مرداد 1392 - 13:31
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری