يكشنبه 3 شهريور 1398 - 12:25
پربازديدترين اخبار از استان
سمنان
  • هيچ خبري موجود نيست

اجراي برنامه‌هاي ديني- قرآني با محوريت کودک و نوجوان در شاهرود

هر ساله در ماه مبارک رمضان، برنامه‌هاي فرهنگي و قرآني متعددي در مکان‌هاي تفريحي، ورزشي شاهرود برگزار و مورد استقبال اقشار مختلف مردم قرار مي‌گيرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان، مدير برگزاري فرهنگي، قرآني شاهرود در گفتگو با خبرنگار روابط عمومي اعلام کرد: از جمله برنامه‌هاي فرهنگي، قرآني شاهرود مي‌توان به دو طرح فرهنگي بوستان سلامت سپاه پاسداران، و نداي آسماني طلبه‌ها اشاره کرد که با هم تلفيق شده و هر شب از ساعت 22 الي 23 در قالب يک برنامه متنوع در پارک شهداي محراب شاهرود برگزار مي‌شود.

کميل قندهاري افزود: اين برنامه ديني- مذهبي با رويکرد اجراي برنامه‌هاي فرهنگي در پرتو فضاي معنوي ماه مبارک رمضان با محوريت کودک ونوجوان برگزار مي‌شود.

وي تصريح کرد: اميدواريم با لطف خدا، اوقات فراغت اين عزيزان را با اين برنامه‌ها پرکنيم و از همين کودکي آنها را با برنامه‌هاي ديني آشنا نماييم تا در جواني براحتي بتوان آنها رابه مساجد فرا خواند.

مدير برگزاري فرهنگي، قرآني شاهرود اظهار داشت: هر شب در غرفه کودکان و نوجوانان با اجراي برنامه‌هاي مختلف مذهبي، فضايي شاد و با نشاط براي نسل آينده اين مملکت ايجاد مي‌کنيم.

قندهاري اضافه کرد: پاسخ گويي به مسائل شرعي، احکام، صحيح خواني قرائت نماز نيز در حاشيه اين برنامه‌ها توسط کارشناسان مربوطه برگزار مي‌شود.

وي با اشاره به وجود بخش مشاوره مسا ئل تربيتي و روانشناسي؛ گفت: در بخش ويژه، گفتگوي ديني بصورت بحث آزاد داريم که مشتاقان اين بخش با متخصصان مربوطه به گفتگو مي‌پردازند.

مدير برگزاري فرهنگي، قرآني شاهرود ادامه داد: در حاشيه اين برنامه‌ها، غرفه‌هاي متعددي از جمله کتاب، محصولات فرهنگي و مسابقه دارد با عنوان دشمن شناسي، برگزار مي‌شود.

قندهاري با اشاره به استقبال خوب خواهران از اين برنامه‌ها اضافه کرد: در اين غرفه‌ها مشاوران و متخصصين، دشمنان ديني و مملکتي را به کودکان معرفي و از آنها تقاضا مي‌کنند تا با دارت دشمنان را نشانه بگيرند که با اين کار آنها از کودکي با دشمنان ديني و مملکتي آشنا خواهند شد.

وي گفت: در بين طلبه‌هاي شاغل در اين طرح، کارشناس قرآني داريم که اگر کسي در رابطه با قرآن وعترت، سئوالي داشته باشد، پاسخ بدهند.

مدير برگزاري فرهنگي، قرآني شاهرود افزود: به نسبت سال گذشته استقبال خوب و بيشتري داريم و هر شب بالغ بر 1500 نفر بازديد کننده داريم که از همه اقشار مختلف هستند.

قندهاري در پاسخ به اين سوال که چرا اين کلاس‌ها در مساجد برگزار نمي‌شود؟ گفت: اين برنامه‌ها باعث مي‌شود که علاوه بر جلوگيري از حرکات نامناسب تفريحي کم‌کم راه ورود به مساجد هم براي آنها مهيا شود.

شنبه 19 مرداد 1392 - 14:11
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری