سه‌شنبه 5 تير 1397 - 0:17
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

مراسم معنوي اعتکاف دانش آموزي با حضور 300 دانش آموز برگزار شد

مراسم معنوي اعتکاف با حضور 300 دانش آموز دختر و پسر براي سومين سال پياپي در شهر قدس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان تهران،حجت الاسلام جليل زاده، سرپرست تبليغات اسلامي شهرستان قدس با اعلام اين خبر گفت: در اجراي سنت نبوي و به منظور بهره‌برداري دانش‌آموزان از ايام پر فيض رمضان، اعتكاف دانش‌آموزي درشهرستان قدس ويژه دختران و پسران جوان برگزارشد.

سرپرست تبليغات اسلامي افزود: پيامبر اكرم(ص) در كنار ديگر عبادت‏‌ها، به اعتكاف توجه ويژه‌اى داشت و بر اعتكاف ماه رمضان، به ويژه دهه آخر آن اهتمام مى‏‌ورزيد به گونه‌اي که آن را با دو حج و دو عمره برابر مى‏‌دانستند.

جليل زاده تصريح كرد: از نگاه امام خمينى(ره) با فضيلت‌‏ترين اوقات اعتكاف، ماه رمضان است و برترين ايام ماه رمضان، دهه آخر آن است.

وي بيان کرد: مراسم معنوي اعتكاف رمضانيه امسال با حضور 300دانش‌آموز دختر و پسر شهر قدس در سه مسجد اين شهرستان آغاز شده است.

سرپرست تبليغات اسلامي شهر قدس افزود: اين دانش آموزان در مسجد امام ولي عصر(عج)، مسجدصاحب الزمان (عج) و مسجد قائم آل محمد (ص) شهرستان قدس از 13 مرداد 92 به مدت 3 روز معتكف شده‌اند.

جليل زاده بيان كرد: قرائت و ختم يك جزء قرآن، ادعيه وارده، مراسم دعا، نماز جماعت و تشكيل حلقه‌هاي معرفتي با حضور روحانيون و مبلغان از ديگر برنامه‌هاي اعتكاف رمضانيه دانش‌آموزان شهرستان قدس بود.

شنبه 19 مرداد 1392 - 14:8
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری