شنبه 25 مرداد 1399 - 15:55
پربازديدترين اخبار از استان
گلستان
  • هيچ خبري موجود نيست

مدير كل تبليغات اسلامي استان گلستان

برگزار كارگاه عاشورا شناسي در يازدهمين اجلاس بين المللي پير غلامان

حجت الاسلام نورالله ولي نژاد از برگزاري كارگاهي با عنوان عاشورا شناسي در يازدهمين اجلاس بين المللي پيرغلامان خبر داد و گفت: اين كارگاه با حضور شعرا، مداحان و پيشكسوتان برگزار مي شود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان گلستان، حجت الاسلام نورالله ولي نژاددر ديدار با حضرت آيت الله سيد محمد علي علوي گرگاني از مراجع تقليدگفت:در اين اجلاس كارگاهي تحت عنوان كارگاه عاشورا شناسي با حضور شعرا، مداحان و پيشكسوتان با موضوعاتي همچون حذف پيرايه ها و خرافه پرستي ها از آيين هاي عاشورايي و عاشورا شناسي برگزار مي شود.

وي با اشاره به دغدغه مقام معظم رهبري در ارتباط با پيرايه ها و خرافه پرستي ها اظهار داشت:خوشبختانه با كارهايي كه انجام شده است اين مسائل رو به كاهش است و حتي برخي از اين خرافه ها نيزاز بين رفته است.

دبير اجلاس بين المللي پيرغلامان حسيني (ع) استان گلستان افزود: اين اجلاس فرصت بسيار خوبي است كه بتوان از ظرفيت هاي استان استفاده كرد و پيشينه تاريخي استان را در حوزه عاشورايي به جهانيان نشان داد چرا كه اين كاري كاملا فرهنگي و معنوي است .

مدير كل تبليغات اسلامي استان ادامه داد: استان گلستان در زمينه عزاداري هاي عاشورايي داراي سابقه درخشاني است و توانمندي هاي استان نيز در اين حوزه بسيار زياد است و مي توان از اين توانمندي ها براي بالا بردن سطح استان و نشان دادن آن به جهانيان استفاده كرد.

وي با اشاره به برنامه هايي كه در اين اجلاس برگزار مي شود تصريح داشت: از جمله برنامه هاي اين اجلاس برنامه فراخوان است كه اين برنامه در حال حاضر در حال اجرا است .

دراين ديدار که اعضاي هشتگانه اعضاي ستاد حضور داشتندولي نژاد اظهار داشت : برنامه استقبال اين اجلاس نيز توسط كانون مداحان و هيئات مذهبي پيش بيني شد وهمچنين برنامه افتتاحيه هم در تالار فخر الدين اسعد گرگاني با حضور مهمانان داخلي و خارجي برگزار مي شود.

گفتني است اين ديدار در16مرداد92در دفتر حضرت آيت الله سيد محمد علي گرگاني در گرگان برگزارشد.

شنبه 19 مرداد 1392 - 14:6
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری