دوشنبه 20 مرداد 1399 - 9:3
پربازديدترين اخبار از استان
كردستان
  • هيچ خبري موجود نيست

دومين دوره مسابقات قرآني تسنيم در بيجار برگزار مي شود

رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان بيجار از برگزاري دومين دوره مسابقات تسنيم در بيجار خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان کردستان حجت الاسلام مختاري نيا رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان بيجار ضمن بيان اين خبر اظهار داشت: اين مسابقه ويژه دستگاه هاي فرهنگي کشور، مديران، کارکنان و همسران آنها در دو مرحله استاني و کشوري برگزار مي شود.

وي بيان کرد: زمان ثبت نام در اين مسابقه از پنجم مرداد لغايت پنجم شهريور سال جاري خواهد بود و ثبت نام آن از طريق سايت تلاوت انجام مي شود.

رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان بيجار با بيان اينکه برگزاري مسابقات قرآن کريم زمينه ايجاد شور قرآني را فراهم مي کند، افزود: ترغيب افراد براي فراگيري، آشنايي و انس با مفاهيم نوراني قرآن و عمل به آن که مهمترين ضرورت فرهنگي و از وظايف آحاد جامعه اسلامي است که حضور در اين مسابقات آن را ارتقا مي دهد.

وي ادامه داد: اين مسابقات تحت عنوان تسنيم و با هدف تلاش در راستاي منويات مقام معظم رهبري مبني بر گسترش فرهنگ قرآن کريم در ميان آحاد مردم و ارتقا سطح معلومات آموزه هاي قرآني برگزار مي شود.

حجت الاسلام مختاري نيا با بيان اينکه مسابقه در سه بخش برگزار مي شود، بيان کرد: رشته هاي مرحله استاني شامل حفظ قرآن کريم برادران و خواهران در دو جزء پيوسته، پنج جزء پيوسته و سوره منتخب (سوره هاي مبارکه اسراء، مومنون، لقمان و حجرات)، مفاهيم ويژه خواهران و برادران در بخش ترجمه و تفسير (سوره هاي مبارکه لقمان، حجرات و آياتي از سوره هاي اسراء و مومنون)، که در اين بخش مسابقه به صورت کتبي برگزار مي شود و آزمون مفاهيم نيز از کتاب تفسير سوره منتخب که پس از ثبت نام به داوطلبان ارائه مي شود، قرائت ويژه برادران ترتيل و تحقيق خواهد بود.

چهارشنبه 16 مرداد 1392 - 10:48
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری