پنجشنبه 31 خرداد 1397 - 14:49
پربازديدترين اخبار از استان
يزد
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري مراسم اعتكاف ماه رمضان در روستاي فراغه ابركوه

اولين مراسم معنوي اعتكاف در ماه مبارك رمضان به همت روحاني مستقر روستاي فراغه با شركت 40 نفر از علاقه مندان در محل مسجد اين منطقه برگزار شد .

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان يزد، حجت‌الاسلام محمد پورقيومي اداره تبليغات اسلامي ابركوه در جمع معتكفين، ضمن تقدير از برنامه هاي فرهنگي و تبليغي روحاني مسقر فراغه و نيز در برگزاري مراسم معنوي اعتكاف همزمان با ماه مبارك رمضان پيرامون تأثير روحي و معنوي اين عبادت پر ارزش سخنراني كرد.

وي گفت: اعتكاف از جمله عبادت هاي ويژه اي است كه با زمان مشخص در مكان مشخص و همراه با روزه داري و شب زنده داري صورت مي گيرد و فرد معتكف فرصت مناسبي براي خلوت و قرب به خدا پيدا مي كند و مي تواند با تفكر درپرونده اعمال گذشته اش پيرامون زندگي شخصي، عبادي، خانوادگي و اجتماعي، بعد از مراسم اعتكاف برنامه ريزي و تصميم گيري كند .

پورقيومي در ادامه سخنانش به بيان خاطرات معنوي بزرگان ديني پرداخت و خطاب به معتكفين گفت: تلاش كنيد قرب بيشتري به خدا پيدا كنيد و مسير زندگي خود را پس از اين مراسم تحت نظر مستقيم خداوند متعال در آوريد و طوري رفتار كنيد كه تاثير عميق اين مراسم در رفتار شما نمايان باشد.

گفتني است، اعتكاف ماه رمضان در سطح شهرستان با شركت 218 نفر از خواهران و برادران و در 5 مسجد برگزار شد.

دوشنبه 14 مرداد 1392 - 11:11
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری