يكشنبه 2 ارديبهشت 1397 - 16:53
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

نقش رهبر معظم انقلاب در شوراي عالي دفاع کتاب شد

شوراي عالي دفاع به روايت مطبوعات» با تمرکز بر نقش مقام معظم رهبري، رئيس اين شورا در دوران دفاع‌مقدس منتشر شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي به نقل از مهر، کتاب «جنگ ايران و عراق: شوراي عالي دفاع به روايت مطبوعات» شامل متن جلسات، تصميمات و مصوبات شوراي عالي دفاع در دوران جنگ است که از ميان مطبوعات کثيرالانتشار داخلي و خارجي گزينش و جمع‌آوري شده و در بخش عمده آن، به تبيين نقش مقام معظم رهبري، رئيس اين شورا در دوران دفاع‌مقدس پرداخته است.

در اين کتاب مجموعه جلسات، تصميم‌گيري‌ها و مصوبات اين شورا از آغاز تا پايان جنگ‌تحميلي به همت منصور کمالي در 9 فصل تنظيم شده و در ابتداي هر فصل، چکيده‌اي از اهم مباحث و تصميمات شورا در هر سال آمده است.

در بخشي از متن اين کتاب و به نقل از روزنامه کيهان در تاريخ بيست‌وششم مرداد سال 1367، جلسه اين شورا اين‌گونه گزارش شده است: «آيت‌الله خامنه‌اي رييس شوراي عالي دفاع در جريان بازديد از مواضع و استحکامات رزمندگان در مناطق عملياتي جنوب، صبح ديروز اعلام کرد: ما قطعنامه 598 شوراي امنيت را به طور کامل پذيرفته‌ايم و هيچ تجزيه و تفکيکي را در اين قطعنامه نمي‌پذيريم. رييس‌جمهور يادآور شد: دشمن ممکن است با اتکاي به نيروي نظامي، عقب‌نشيني نيروها، تثبيت مرزها، کميته تشخيص متجاوز و ديگر بندهاي قطعنامه را بخواهد عقب بيندازد و در اجراي قطعنامه کارشکني داشته باشد. ما مشت دشمن را بايد با مشت محکم‌تري پاسخ گوييم. وي همچنين با اشاره به اجراي کامل بندهاي قطعنامه گفت:‌ما به ويژه در مورد تشکيل کميته تشخيص متجاوز اصرار داريم، زيرا با متجاوز کارهاي بسياري داريم...»

«جنگ ايران و عراق: شوراي عالي دفاع به روايت مطبوعات» اولين کتاب درباره نقش شوراي عالي دفاع در جنگ‌تحميلي بوده و ظرفيت کافي براي آگاهي از سرفصل‌هاي مذاکرات و تصميمات اين شورا و ابعاد نقش آن در روند جنگ را داراست.

کتاب «جنگ ايران و عراق: شوراي عالي دفاع به روايت مطبوعات» به کوشش منصور کمالي در قطع رقعي و 464 صفحه، با شمارگان 2 هزار نسخه و قيمت 140 هزار ريال، توسط انتشارات صفحه جديد به چاپ رسيده است.

يكشنبه 13 مرداد 1392 - 11:4
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری