شنبه 29 تير 1398 - 5:27
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان تاكستان گفت:

يكي از نكات مهمي كه اسلام به آن توجه دارد،تغذيه كودك با شير مادر است

رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان تاكستان،در همايش "روز جهاني تغذيه با شير مادر" و در جمع مسئولين هيئات مذهبي بانوان اين شهرستان،گفت:يكي از نكات مهمي كه اسلام به آن توجه دارد،تغذيه كودك با شير مادر است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان قزوين،رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان تاكستان،در همايش "روز جهاني تغذيه با شير مادر" و در جمع مسئولين هيئات مذهبي بانوان اين شهرستان،گفت:يكي از نكات مهمي كه اسلام به آن توجه دارد،تغذيه كودك با شير مادر است.

در اين همايش كه پنجشنبه 10 مرداد ماه 92 در سالن اجتماعات اداره تبليغات اسلامي شهرستان تاكستان برگزار شد،حجت الاسلام مرتضي كريمي رئيس اين اداره،اظهار داشت:دين مبين اسلام بر اهميت تغذيه كودك با شير مادر تأكيد بسياري دارد و خداوند متعال در آياتي از قرآن كريم به طور مستقيم به آن اشاره كرده است.

وي افزود:آيات و روايات مهمي نيز در اين زمينه نقل شده است.چنانكه خداوند متعال در آيه 233 سوره بقره به صورت مستقيم به اهميت تغذيه با شير مادر اشاره و فرموده است كه اگر مي خواهيد كودكان شما رشد فكري و جسمي مطلوبي داشته باشند بايد دو سال تمام شير مادر بخورند.

رئيس تبليغات اسلامي تاكستان خاطرنشان كرد:مولي الموحدين حضرت امام علي(ع) نيز در اين خصوص مي فرمايد"بنگريد چه كسي به فرزند شما شير مي دهد،چون طفل از صفات و اخلاق و رفتار شير دهنده تأثير مي پذيرد و اين صفات از طريق شير به كودك سرايت مي كند و در روحيات او اثر مي گذارد".لذا از آنجايي كه كودكان امروز پدران و مادران آينده جامعه هستند،بايد تلاش كنيم با رعايت تقوا و كسب روزي حلال فرزندان صالحي تحويل جامعه بدهيم.

در ادامه دكتر فاطمه طاهرخاني كارشناس تغذيه شبكه بهداشت و درمان شهرستان تاكستان نيز پيرامون روش هاي صحيح تغذيه كودكان و ارزش غذايي شير مادران براي نوزادان و تأثير آن در سلامت فكري و روحي كودكان،مطالبي بيان كرد.

يكشنبه 13 مرداد 1392 - 9:56
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری