شنبه 14 تير 1399 - 20:48
پربازديدترين اخبار از استان
خوزستان
  • هيچ خبري موجود نيست

مراسم شهادت اميرالمومنين (ع) در حسينيه عاشوراي انديمشک

مراسم شهادت اميرالمومنين (ع) در شب شام شهادت مولاي متقين علي (ع) در حسينيه عاشوراي انديمشک

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خوزستان، حجت الاسلام سعيد عليپور رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان انديمشک از برگزاري مراسم شب شهادن اميرالمومنين (ع) و شب قدر در حسينيه عاشورا خبر داد.

در اين مراسم حجت الاسلام فيض پور امام جماعت حسينيه عاشورا گفت: پيامبر اکرم (ص) مي فرمايد: اگر نمي ترسيدم از آنکه امتّم درباره علي(ع) به مانند عيسي(ع) رفتار کنند، هرآيينه چنان از او سخن مي گفتم که از خاک پاي و آب وضوي آن حضرت به تبرک بردارند.

وي در ادامه افزود: کمال علي(ع) به تمامي انبياء(ع) برتر است و از فضائل امير المومنين(ع) اين است که وي با ملائکه و جبرئيل سخن مي گفت و اين نشانه از بالاتر بودن مقام حضرت علي(ع)، از عرش و کرسي است.

وي در بخشي ديگر از سخنانش به اهميت شب قدر پرداخت و بيان داشت: «قدر» به معناي تقدير و اندازه‌‏گيري و تنظيم است. اين معني را هم لغت تأييد مي‏كند و هم قرآن و روايات. راغب اصفهاني مي‏گويد: «لَيْلَةُ الْقَدْرِ اَيْ لَيْلَةٌ قَيَّضَها لِأُمُورٍ مَخْصُوصَة » (المفردات في غريب القرآن، ص 395)؛ و اگر ما انسانها قدر خدا را نميتوانيم بشناسيم لااقل قدر نعمت هاي او را بشناسيم و از جمله نعمت هاي او اهل البيت(ع) و قرآن کريم و همين شب قدر مي باشد.

پنجشنبه 10 مرداد 1392 - 10:58
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری