جمعه 9 اسفند 1398 - 22:30
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

مسئول روابط عمومي اداره تبليغات اسلامي شهرستان تاكستان خبر داد:

برگزاري جشنواره روزه اولي ها در تاكستان

مسئول روابط عمومي اداره تبليغات اسلامي شهرستان تاكستان از برگزاري جشنواره روزه اولي ها در اين شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان قزوين،سيد احمد جوادي مسئول روابط عمومي اداره تبليغات اسلامي شهرستان تاكستان،از برگزاري جشنواره روزه اولي ها در اين شهرستان خبر داد.

جوادي چهارشنبه 9 مرداد ماه 92 با اعلام اين خبر گفت:در اين مراسم كه سه شنبه 8 مرداد ماه 92 و با حضور بيش از 100 نفر از نوجوانان در مسجد خاتم الانبياء(ص)شهر تاكستان برگزار شد،حجت الاسلام مرتضي كريمي رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان تاكستان،به اهداف برگزاري اين جشنواره اشاره كرد و اظهار داشت:مراسم جشن روزه اولي ها در تاكستان،ويژه نوجوانان پسري است که به سن تکليف رسيده اند و براي نخستين بار توفيق يافته اند تا روزه بگيرند و برگزاري اين مراسم موجب مي شود تا نوجوانان به اهميت کار خود پي ببرند و به انجام اين عبادت الهي تشويق شوند.

وي افزود:ايجاد خاطره اي خوش در اين ايام براي نوجوانان و آشنايي آنان با فرهنگ روزه داري،از ديگر اهداف اين طرح است.

رئيس تبليغات اسلامي تاكستان تصريح كرد:نوجوانان عزيزى که به سن تکليف مى رسند،لازم است آگاهي هايى نسبت به اصل تکليف و اهميت آن و دانستني هايى درباره عقايد،احکام شرعى و مسائل اخلاقى داشته باشند.چه بهتر که مجموعه اى از اين دانستني ها در آغاز تکليف آموخته شود.

در ادامه حجت الاسلام محمد سلطاني از اساتيد حوزه علميه تاكستان،احکام و مسائل مربوط به نماز و روزه را با بياني ساده براي دانش آموزان مطرح كرد.

وي با اشاره به برگزاري مسابقات متنوع در اين ايام اظهار داشت:اين مسابقات در زمينه هاي مختلف قرآني و ديني برگزار شد و در پايان هر مسابقه جوايز نفيسي به برندگان اهداء شد.

گفتني است در بخش پاياني اين مراسم و پس از تلاوت قرآن کريم توسط قاريان شهرستان تاكستان،مراسم افطاري نيز انجام شد.

پنجشنبه 10 مرداد 1392 - 10:47
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری