پنجشنبه 31 خرداد 1397 - 3:12
پربازديدترين اخبار از استان
همدان
  • هيچ خبري موجود نيست

900 نفر در مرحله نخست اعتکاف در همدان ثبت نام کردند

سرپرست اداره تبليغات اسلامي همدان از ثبت نام 900 نفر در دور اول مراسم اعتکاف ماه رمضان در اين شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي همدان، حجت الاسلام محمد جمشيدي در گفتگويي افزود: : مراسم اعتکاف ماه رمضان در سه دوره و هر کدام به مدت سه روز برگزار مي شود.

وي با بيان اينکه دور نخست اعتکاف از 21 ماه رمضان آغاز و تا 23 ادامه دارد، اظهار داشت: از بين ثبت نام شدگان در شهر همدان بيش از 500 نفر خانم هستند.

حجت الاسلام جمشيدي با اشاره به اينکه بيشتر معتکفين را قشر جوان جامعه تشکيل مي دهد، عنوان داشت: برنامه هاي اعتکاف در کاهش بزه هاي اجتماعي و هماهنگ سازي جامعه در حوزه هاي مختلف، مسائل اجتماعي، فرهنگي و اعتقادي بسيار موثر است.

سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان همدان ادامه داد: رمضان امسال مراسم اعتکاف در مساجد جورقان، قهاوند، يکن آباد، شهيد بهشتي، علي آباد فرهنگيان و مسجد جامع همدان و برگزار مي شود.

حجت الاسلام جمشيدي عنوان داشت: وظيفه تبليغات اسلامي در قبال معتکفين، سمت و سو دادن آنها به ساعات و لحظاتي است که اين قشر در اعتکاف حضور دارند و بر اين مبنا فضاي خلوت را براي ذکر و مناجات در اختيارشان قرار مي دهيم.

وي ادامه داد: ثبت نام حضوري براي اعتکاف از 18 ماه رمضان آغاز شده اما با استقبال گسترده داوطلبان تاکنون ادامه دارد.

حجت الاسلام جمشيدي با اشاره به اينکه دوره دوم مراسم اعتکاف که از 24 ماه رمضان آغاز و تا 26 ادامه دارد، اظهار داشت: مراسم اعتکاف ويژه دانش آموزان در مسجد جامع همدان برگزار خواهد شد.

چهارشنبه 9 مرداد 1392 - 11:28
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری