چهارشنبه 25 تير 1399 - 6:16
پربازديدترين اخبار از استان
البرز
  • هيچ خبري موجود نيست

ثبت نام مسابقات تسنيم و تلاوت در کرج

ثبت نام مسابقات تسنيم و تلاوت در کرج آغاز شد.

ثبت نام مسابقات تسنيم و تلاوت در کرج ويژه دستگاههاي فرهنگي آغاز شد.

به‌گزارش روابط عمومي اداره تبليغات اسلامي استان البرز ، جواد ملازاده با اشاره به آمادگي اداره تبليغات اسلامي شمال شهرستان کرج براي ثبت‌نام از علاقه‌مندان به شرکت در مسابقات «تلاوت» به شيوه نوين از نيمه دوم ماه مبارک رمضان، گفت: پوسترها و قوانين مسابقات «تلاوت» آماده شده است که از نيمه دوم ماه مبارک رمضانواحد امورقرآني اداره تبليغات اسلامي شمال کرج ثبت‌نام از علاقه‌مندان هستند

وي خاطر نشان کرد: اين مسابقات تخصصي و به سبکي جديد براي نخستين بار برگزار مي‌شود، به همين دليل محدوديت خاصي براي علاقه‌مندان به شرکت در اين مسابقات در نظر گرفته نشده است.

ملازاده، با اشاره به جزئيات مسابقات «تلاوت» خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان به شرکت در اين مسابقه موظف به حفظ و درک صحيحي از مفاهيم آيات قرآن هستند و بايد در مرحله استاني 20 قطعه يک صفحه‌اي از قرآن معادل يک جزء قرآن کريم و همچنين در مرحله کشوري 30 قطعه يک صفحه‌اي معادل يک و نيم جزء قرآن کريم را حفظ و بر ترجمه و مفاهيم آن تسلط داشته باشند.

وي با اشاره به همزماني آغاز ثبت‌نام مسابقات «تسنيم» و «تلاوت» گفت: ثبت‌نام در دومين دوره از مسابقات تسنيم نيز در نيمه دوم ماه مبارک رمضان و همزمان با آغاز ثبت‌نام مسابقات سراسري «تلاوت» برگزار مي‌شود.

ملازاده هدف از برگزاري مسابقات «تسنيم» را توانمندي و ارتقاي اطلاعات قرآني خانواده‌هاي مراکز فرهنگي عنوان کرد و افزود: سال گذشته اين مسابقات براي کارکنان مراکز فرهنگي همچون سازمان صدا و سيما، اوقاف، دفتر تبليغات اسلامي قم و چند ارگان ديگر برگزار شد، اما امسال همسران کارکنان مراکز فرهنگي نيز مي‌توانند در اين مسابقات شرکت کنند.

وي خاطرنشان کرد: مرحله مقدماتي مسابقات «تسنيم» در آبان‌ماه و همچنين مرحله نهايي اين مسابقات همزمان مرحله نهايي مسابقات سراسري «تلاوت» در ايام مبارک دهه فجر برگزار خواهد شد.

دوشنبه 7 مرداد 1392 - 10:56
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری