يكشنبه 15 تير 1399 - 15:8
پربازديدترين اخبار از استان
خوزستان
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري مراسم شب‌هاي قدر در مساجد ايذه

رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان ايذه از برگزاري مراسم شب‌هاي قدر در مساجد و مراكز فرهنگي ا ين شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي خوزستان، حجت‌الاسلام علي قندعلي، رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان ايذه از برگزاري مراسم شب‌هاي قدر توسط مساجد و مراكز فرهنگي شهرستان ايذه خبر داد.

وي ضمن پر اهميت دانستن اين مراسم اظهار کرد: بيدار بودن لازمه عبادت در شب قدر و نيز دريافت فيض‌هاي پروردگار است. بديهي است که کسي توفيق عبادت در اين شب را مي‌يابد و موفق به دريافت برکت‌هاي شب قدر مي‌شود که چشمانش بيدار باشد و گرفتار خواب آلودگي نباشد.

رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان ايذه گفت: بيدار بودن شب قدر و احياي آن با دعاها، نماز، قرآن، مورد سفارش پيامبر اکرم و اهل‌بيت عصمت و طهارت(ع) بوده است. امام صادق(ع) در حالي که بيمار بودند، خواستند که شب بيست و سوم ايشان را به مسجد ببرند، و حضرت زهرا(ع) در اين شب، با پاشيدن آب به صورت بچه‌ها، مانع خواب آنها مي‌شدند.

وي در ادامه تصريح كرد: اين مراسم در مصلي و در مساجد محوري مسجد امام رضا(ع)، واقع در بلوار امام رضا، مسجد امام علي(ع) واقع در خيابان حافظ جنوبي، مسجد جامع واقع در خيابان خرمشهر، موسسه قرآني بهجت، موسسه قرآني كهكشان نور هدايت، موسسه قرآني ياسين بهار قرآن و مساجد در شهرستان ايذه برگزار مي‌شود.

جمعه 4 مرداد 1392 - 13:37
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری