شنبه 27 دی 1399 - 10:9
پربازديدترين اخبار از استان
هرمزگان
  • هيچ خبري موجود نيست

با حضور حجت الاسلام والمسلمين دکتر خاموشي برگزار شد

همايش علماء و روحانيون در بندرعباس

به همت اداره کل تبليغات اسلامي هرمزگان و با حضور رئيس سازمان تبليغات اسلامي، همايش علماء و روحانيون در بندرعباس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي هرمزگان، حجت الاسلام والمسلمين دکتر سيدمهدي خاموشي سه شنبه 1 مرداد 92 در همايش علماء و روحانيون در بندرعباس با اشاره به اهميت نماز و روزه در ماه مبارک رمضات تصريح کرد: آدمي براي صعود و پيشرفت معنوي و در واقع براي پرواز، محتاج دو بال است؛ نماز و روزه دو بال پرواز تا رسيدن به ملکوت خداوندي است.

رئيس سازمان تبليغات اسلامي گفت: ماه رمضان ماه نزول قرآن است و قرآن نيز در شب قدر نازل شده، به همين جهت اهميت توجه به تفسير قرآن کريم به ويژه در اين ماه از سال بسيار بيشتر است.

حجت الاسلام دکتر خاموشي، در ادامه اظهار داشت: انقلاب اسلامي در جبهه فرهنگي به عنوان منزلگاهي است که در مقابل تهاجمات فرهنگي استکبار ايستادگي کرده و با شناخت و آگاهي از توطئه هاي آنان به مقابله برخواسته است. دشمنان نيز با ارائه ترفند هاي گوناگون از قبيل؛ اينترنت، ماهواره، نرم افزار هاي مبتذل و ... در رسيدن به اهداف شوم خود تلاش مي کند.

در ادامه، حجت الاسلام سيدشکرالله زندوي مدير کل تبليغات اسلامي هرمزگان ضمن خير مقدم به حجت الاسلام والمسلمين دکتر سيدمهدي خاموشي، گزارش عملکرد اين اداره کل را از دهه 70 تاکنون ارائه داد.

حجت الاسلام زندوي همچنين از کمبود روحاني در استان به عنوان يک مشکل جدي ياد کرد و افزود: در استان هرمزگان 2216 روستا وجود دارد که از اين تعداد، 500 روستا فاقد روحاني است که اميد است با حمايت مرکز اين مشکل مرتفع شود.

وي حضور روحانيون در روستاها را مايه خير و برکت دانست و تصريح کرد: علماء در طول تاريخ در صحنه هاي مختلف سياسي اجتماعي و فرهنگي فعاليت داشتخه اند و ردپايي را از خود به جاي گذاشته اند. لذا مورد اعتماد مردم هستند. و نقش تأثيرگذار آنان در جامعه برکسي پوشيده نيست.

مديرکل تبليغات اسلامي هرمزگان در ادامه با بيان اينکه استان هرمزگان به لحاظ افزايش حوزه هاي علميه و تعليم علماء نسبت به سال هاي اخير پيشرفت چشمگيري داشته است افزود: درحال حاضر 395 مبلغ و 107 مبلغه در استان فعاليت دارند و اين مرهون توجه و اهتمام ويژه نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه بندرعباس نسبت به اين امر مهم است.

حجت الاسلام هاشمي مديرکل اوقاف و امور خيريه استان نيز پيرامون ماه مبارک رمضان و اهميت روزه مطالب مبسوطي را بيان کرد.

جمعه 4 مرداد 1392 - 13:14
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری