پنجشنبه 23 مرداد 1399 - 22:14
پربازديدترين اخبار از استان
كرمان
  • هيچ خبري موجود نيست

ماه مبارک رمضان بهترين فرصت براي انس با قرآن کريم است

رئيس اداره تبليغات اسلامي انار گفت: ماه مبارک رمضان بهترين فرصت براي انس با قرآن کريم است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي كرمان ، حجت‌الاسلام حسن منتظري در جمع نمازگزاران اين هفته شهربابك ماه مبارک رمضان را بهترين فرصت براي انس با قرآن کريم دانست و گفت: با وجود اينکه قرآن شفاعت کننده قطعي است، اما در روز قيامت به عنوان يکي از شاکيان مردم است.

وي ابراز داشت: اهميت ماه مبارک رمضان در نزول قرآن کريم است، بنابراين بايد با قرائت، تدبر و عمل به آيات قرآن کريم از مهجور ماندن قرآن جلوگيري کنيم و هر چند که غفلت‌ها و قصورها نسبت به قرآن افزايش يافته است، بايد از محضر خداوند متعال و پيامبر اسلام (ص) عذرخواهي کرد.

رئيس اداره تبليغات اسلامي انار در ادامه به تحولات مصر اشاره کرد و اظهار داشت: عاقبت محمد مرسي براي ساده‌انديشان درس عبرتي شد.

وي بيان داشت: با اينکه محمد مرسي چراغ سبزهاي مختلفي به آمريکا و غربي‌ها نشان داد و با رژيم صهيونيستي و کشورهاي وابسته به آمريکا مانند عربستان همراهي کرد و سوريه را زير فشار قرارداد، اما به علت اينکه به‌نام اسلام در رأس دولت مصر قرار داشت، آمريکايي‌ها هيچ توجهي به انتخاب مردم نکردند و ثابت کردند که شعارهاي دموکراسي و حقوق بشر دروغ محض است.

خطيب جمعه شهربابک افزود: تا زماني که اسلام و نظام جمهوري اسلامي در کشور ايران حاکم و ملت ايران خواهان آزادي و استقلال باشند، دشمنان هرگز حق ملت ايران را به رسميت نمي‌شناسند و بر فشارها و تهديدات خود مي‌افزايند و تنها راه مقابله با دشمنان توجه به توليد ملي، اقتصاد مقاومتي و پيشرفت در عرصه‌هاي مختلف است.

وي امامان معصوم (ع) را بهترين مربيان انسان‌ها برشمرد و گفت: ائمه اطهار (ع) با بهره‌مندي از عصمت و پاکي از هرگونه عصيان به عنوان برترين الگوهاي اخلاقي و مربيان انسان‌ها محسوب مي‌شوند.

اين مسئول در ادامه با اشاره به آتش‌سوزي‌هاي اخير در مراتع و روستاهاي شهربابک گفت: وقوع بيش از 12 فقره آتش‌سوزي در مراتع و جنگل‌هاي شهربابک همه بر اثر بي‌احتياطي و سهل‌انگاري بعضي افراد است.

منتظري تصريح کرد: نابودي ده‌ها‌ هکتار از مراتع طبيعي شهربابک و وارد شدن ميلياردها تومان خسارت مالي خسارات جبران‌ناپذيري است که دقت و مواظبت بيش از پيش مردم از مراتع و اراضي ملي را مي‌طلبد.

يكشنبه 30 تير 1392 - 14:12
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری