شنبه 18 مرداد 1399 - 17:13
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري مراسم عزاداري رحلت حضرت خديجه کبري(س) در روستاي نوزاد

رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان درميان از برگزاري مراسم عزاداري و سوگواري همزمان با سالروز رحلت حضرت خديجه کبري(س) در مسجد صاحب الزمان(عج) روستاي نوزاد خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، حجت الاسلام محمدهادي نودهي رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان درميان با اعلام اين خبر گفت: همزمان با سراسر کشور مراسم عزاداري و سوگواري حضرت خديجه کبري(س) با حضور مردم متدين روستاي نوزاد در صاحب الزمان(عج) برگزار شد.

حجت الاسلام اشرفي روحاني طرح هجرت روستاي نوزاد در جمع نمازگزاران گفت: حضرت خديجه را مي توان با توجه به موقعيت و فعاليت اقتصادي و شرايط خاص آن روزگار، که زن را از تمام احتياجات محروم و دختران را زنده به گور مي‌کردند، خردمندترين و کارآمدترين زن روزگار خود ناميد.

وي تصريح کرد: خديجه كبري(س) به پيامبر(ص) عشق و علاقه ويژه اي داشت و هنگامي كه آن حضرت مبعوث به رسالت شد، تمام توان و دارايي هاي خويش را در اختيار آن حضرت گذاشت تا در راه اسلام و باروري آن هزينه كند و او نخستين زني بود كه به آن حضرت ايمان آورد و در اين راه مشقات و آزار فراواني از سوي قريش و اهالي مكه متحمل شد.

وي ابراز داشت: هزينه کردن تمام اموال توسط اين بانوي بزرگوار تنها بر اساس يک احساس صورت نگرفته بود بلکه بر اساس يک فهم عميق از ارزش کاري که پيامبر(ص) انجام مي‌داد، بود.

در پايان اين مراسم، مداحان به نوحه خواني و مرثيه خواني در مدح آن حضرت پرداختند.

يكشنبه 30 تير 1392 - 14:4
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری