جمعه 22 آذر 1398 - 16:55
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان شمالي
  • هيچ خبري موجود نيست

بازديد مدير کل تبليغات خراسان شمالي از نمايشگاه اسفراين

زهرا براتي مسئول انجمن اسلامي موعود وابسته به اداره تبليغات اسلامي اسفراين گفت: مدير کل تبليغات اسلامي خراسان شمالي از غرفه عفاف و حجاب ويژه رمضان سالجاري در اسفراين بازديد کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان شمالي،حجت الاسلام زين العابدين روحاني نيا مدير کل تبليغات اسلامي خراسان شمالي عفاف و حجاب را از نشانه هاي بارز زنان مومن و ولايي عنوان کرد.

وي با شاره به آيات کلام الهي بيان داشت:حجاب پوشش است ومعرف شخصيت و عفت زن مؤمن است و موجب مي گردد که افراد لاابالي جرأت نکنند به او جسارت کرده و به ديد شهوت و هوسراني به او بنگرند.

و اين آيه، بيان مي دارد: زنان مؤمن براي اين که مورد آزار افراد هرزه قرار نگيرند، به گونه اي خود را بپوشانند که زمينه اي براي بي حرمتي به آنها فراهم نگردد.

مدير کل تبليغات اسلامي خراسان شمالي به پيامدهاي حجاب و عفاف اشاره کرد و گفت:احترام به شخصيت زن، به واسطه ي رعايت حجاب، مصونيت ارتباطات زن با مردان غريبه، حفظ اعتقادات مذهبي براي افراد، حفظ عفت زن و جلوگيري از فساد و ناهنجاري اجتماعي است .

حجت الاسلام روحاني نيا اظهار داشت:حجاب قرآني ،حجاب چشم ،حجاب گفتاري ونوع ديگر حجاب و پوشش قرآني، حجاب رفتاري زنان در مقابل نامحرم است. به زنان دستور داده شده است به گونه اي راه نروند که با نشان دادن زينت هاي خود باعث جلب توجه نامحرم شوند.

وي در پايان ضمن تقدير از برگزار کنندگان نمايشگاه عفاف و حجاب خاطر نشان کرد:برگزاري اينگونه نمايشگاهها مي تواند در افراد ايجاد انگيزه و افزايي شخصيت دهي اسلامي براي زنان در جامعه باشد .

يكشنبه 30 تير 1392 - 10:2
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری